تاریخ خبر: ۲۶ آذر ۱۳۹۵
رشد ۱۰۰ درصدی میزان پژوهانه اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان

رشد ۱۰۰ درصدی میزان پژوهانه اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان

خرم آباد – رئیس دانشگاه لرستان گفت: میزان پژوهانه اعضای هیأت علمی این دانشگاه۱۰۰ درصد رشد داشته است.
به گزارش خبرگزاری مهر، خسرو عزیزی با اشاره به اینکه در همه دانشگاه‌ها پژوهش باید در قالب مأموریت دانشگاه تعریف و دانشگاه مأموریت‌گرا شود، اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید مهارت‌آفرین و کارآفرین باشند.

وی اضافه کرد: ایده باید به تولید علم، فناوری، تجاری‌سازی و اشتغالزایی و تولید ثروت ختم شود و همه پژوهش‌های انجام شده باید در این راستا باشند.

رئیس دانشگاه لرستان یادآور شد: برای رسیدن به هدف مذکور باید بستر را در دانشگاه‌ها فراهم سازیم.

عزیزی با بیان اینکه در این راستا پژوهانه اعضای هیأت علمی و دانشجویان را افزایش داده ایم، تصریح کرد: تجهیزات موردنیاز را خریداری و آزمایشگاه مرکزی شماره ۱ و ۲ را نیز تجهیز کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید میزان پژوهانه اساتید ۱۰۰ درصد رشد داشته است، گفت: به ازای هر یک امتیاز پژوهشی ۱۵۰ هزار تومان به اعضای هیأت علمی و دانشجویان پرداخت می‌شد ولی اکنون این رقم به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: هزینه پایان‌نامه کارشناسی ارشد ۴۰۰ هزار تومان بود که به ۸۰۰ هزار تومان رسیده و هزینه رساله دکتری ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده که این مقدار به ۲ میلیون تومان رسیده است.

عزیزی یادآور شد: چنانچه ۲ میلیون تومان برای دانشجوی دکتری کفایت نکند می‌تواند از محل پژوهانه یا گرند استاد راهنمای خود استفاده کند.

Facebook Twitter Google+ اشتراک

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه