تاریخ خبر: ۲۸ آذر ۱۳۹۵
کیفیت نان در شهرستان پلدختر مطلوب نیست

کیفیت نان در شهرستان پلدختر مطلوب نیست

فرماندار پلدختر به پایین بودن کیفیت نان در شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: چنانچه به نانوایی اخطار سوم داده شد و توجه نکرد سهمیه آرد آن نانوایی قطع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازپلدختر، نعمت‌الله دستیاری شامگاه یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات نان شهرستان پلدختر با بیان اینکه ارتقاءکیفیت نان مطالبه واقعی و برحق مردم است اظهار داشت: نانواهای پلدختر برای تولید نان با کیفیت احساس تعهد کنند زیرا امروز به دنبال ارتقای کیفیت نان در شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه نانوایان باید تلاش کنند تا نان مرغوب و با کیفیت تحویل مردم دهند افزود: در راستای بهینه‌سازی و ارتقاء کیفیت نان مردم با روسای جهاد کشاورزی و غله شهرستان جلسه‌ای تشکیل شد.

فرماندار پلدختر عنوان کرد: با توجه به حساسیت‌های موجود و اینکه نان به عنوان قوت لایموت مردم محسوب می‌شود و یکی از اصلی‌ترین مواردی است که در بحث سلامت و امنیت غذایی وجود دارد در یک جمع‌بندی مشخص شد که متأسفانه کیفیت نان در پلدختر پایین است.

وی برضرورت توجه هر چه بیشتر به تولید نان با کیفیت در شهرستان پلدختر تأکید و بیان کرد: پیش از این خرید آرد شهرستان را تنها به دو کارخانه محدود کرده بودند اما با وجود اینکه اکنون آرد مورد نیاز نانوایی‌های شهرستان چهار کارخانه تأمین می‌شود اما کیفیت نان تغییری چندانی نکرده است.

دستیاری گفت: تأمین و تهیه آرد نانوایی‌های شهرستان را به کارخانه‌های آرد با کیفیت محدود کردیم تا بهانه‌ای دست نانوایی‌های
شهرستان نیفتد.

وی با تأکید بر آموزش نانواهای شهرستان تصریح کرد: برای آشنایی هر چه بیشتر نانواها با طرز تهیه نان با کیفیت با مسئول مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان رایزنی شد تا با تشکیل کلاس‌های آموزشی از استاد کار ماهر برای آموزش نانواها در جهت ارتقا کیفیت نان استفاده شود.

فرماندار خاطرنشان کرد: نانوایی‌هایی که پخت مطلوبی دارند و سبب رضایتمندی مردم می‌شوند مورد تشویق و افزایش سهمیه آرد قرار گیرند و آنهایی که نان با کیفیت پایین دارند با اخطار ۱، ۲ و ۳ روبه‌رو خواهند شد.

وی اظهار داشت: چنانچه به نانوایی اخطار سوم داده شد و توجه نکرد برخورد قانونی و سلب امتیاز شده و سهمیه آرد آن واحد نانوایی قطع خواهد شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه