تاریخ خبر: ۲۹ آذر ۱۳۹۵
بیش از ۴۰۰ بی‌سواد در پلدختر برای آموزش سوادآموزی ثبت نام کرده‌اند

بیش از ۴۰۰ بی‌سواد در پلدختر برای آموزش سوادآموزی ثبت نام کرده‌اند

رئیس آموزش و پرورش پلدختر به وجود ۵۶۱ بی‌سواد در شهرستان پلدختر اشاره کرد و افزود: تاکنون ۴۰۵ بی‌سواد در پلدختر برای آموزش سوادآموزی ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، علیرضا افتخاری ظهر امروز در جلسه ستاد پشتبانی اداره سواد آموزی پلدختر که در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد اظهارداشت:هیچ روستایی در پلدختر بدون مکان آموزشی نیست و برای همه روستاها مکان آموزشی و معلم داریم.

وی با بیان اینکه دو برنامه و سیاست در دست آموزش و پرورش پلدختر است که آنها را با جدیت پیگیری می‌کند، افزود: سیاست انسداد مبادی بی‌سوادی برنامه و راهکاری است که افرادی که در سن آموزش هستند از مدرسه دور نشوند.

رئیس آموزش و پرورش پلدختر عنوان کرد: آموزش افراد بی‌سواد در سن ۱۰ تا ۴۹ سال از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزی است که در این راهکار شناسایی، معرفی به آموزش و پرورش و راستی آزمایی انجام و هر کسی که در این طرح آموزش ببیند مورد تشویق قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در مناطق عشایری و صعب العبور معلمان همراه با عشایر کوچ رو کوچ می‌کنند تا دانش‌آموزان از تحصیل و آموزش بازنمانند، عنوان کرد: برای آموزش هر فرد بی‌سواد نفری هفتصد هزار تومان به فرد آموزنده کمک می‌شود و به فرد آموزش دیده نیز ۱۳۴ هزار تومان به عنوان تشویق اهدا می‌شود.

افتخاری بیان کرد: در شهرستان پلدختر ۱۶۰ نفر آموزش دهنده سواد آموزی فعالیت دارند که باید ۵۶۱ نفر بی‌سواد شهرستان را آموزش دهند که از این تعداد ۴۰۵ نفر برای باسوادی ثبت نام انجام داده‌اند.

وی گفت: همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید افراد بی‌سوادی که به دستگاه‌های آنها مراجعه کنند ترغیب کنند تا برای آموزش به آموزش و پرورش شهرستان مراجعه کنند.

علیرضا بیرانوند معاون فرماندار پلدختر نیز در این جلسه با بیان اینکه بحث تشکیل نهضت سواد آموزی از فرمانهای تاریخی امام خمینی بوده است، اظهارداشت:قانون اساسی جمهوری اسلامی اهمیت زیادی به پرورش و تعالی انسان، بینش و دانش افزای داشته است

وی با تأکید بر علم آموزی افزود: همه دستگاه‌های اداری شهرستان باید با آموزش و پرورش در زمینه نهضت سواد آموزی همکاری کنند.

معاون فرماندار پلدختر عنوان کرد: دنیای امروز متفاوت است و هر کشوری به قلعه‌های علم نزدیکتر باشد در حوزه سخت افزاری و نرم‌افزاری پرقدرت تر است؛ در دنیای غرب علم در راه منفی به کار گرفته شده و آنها به نگاه منفی به علم دارند که همین امر سبب شده آنها به بمب اتم دست پیدا کنند و آن را تولید کنند.

وی بیان کرد: مردم فکر می‌کنند اگر خودشان را از حوزه سیاسی کنار بکشند برایشان بهتر است در صورت که کل امور زندگی به تصمیمات سیاسی ربط دارد.

انتهای پیام/

R41450/P1336

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه