تاریخ خبر: ۲۹ آذر ۱۳۹۵
۳ میلیون و ۴۱۵ هزار تن کالا توسط راهداری استان لرستان جابه‌جا شد

۳ میلیون و ۴۱۵ هزار تن کالا توسط راهداری استان لرستان جابه‌جا شد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان گفت: ۳ میلیون و ۴۱۵ هزار تن کالا در هشت‌ماهه امسال توسط راهداری استان لرستان جابه‌جا شد که در این زمینه ۳ درصد رشد داشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی زندی فر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۹۴ تعداد چهار میلیون و ۷۷۵ هزار و ۴۷۶ نفر مسافر به‌وسیله ۴۴۱ هزار و ۷۰۲ دستگاه وسیله نقلیه مسافربری شامل اتوبوس، مینی‌بوس و سواری حمل شده است.

وی افزود: در هشت‌ماهه سال گذشته سه میلیون و ۱۶۱ هزار و ۱۰۸ نفر به‌وسیله ۳۰۸ هزار و ۸۹۶ دستگاه وسیله نقلیه حمل شده که در هشت‌ماهه امسال دو میلیون و ۷۶۴ هزار و چهار نفر به‌وسیله ۲۶۰ هزار و ۵۰۵ دستگاه وسیله نقلیه جابه‌جا شده است که میزان جابه‌جایی مسافر در هشت‌ماهه امسال نسبت به هشت‌ماهه سال گذشته ۱۷.۷ درصد کاهش‌یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان عنوان کرد: استان لرستان یکی از جوان‌ترین ناوگان‌های حمل‌ونقل مسافر را دارد که تعداد رانندگان بخش مسافر در هشت‌ماهه سال گذشته سه هزار و ۷۳ نفر و هشت‌ماهه امسال سه هزار و ۱۷۰ نفر بوده که تعداد رانندگان ۵.۵ درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: تعداد وسایل نقلیه‌ای که در حوزه مسافرت استان لرستان فعالیت می‌کنند در هشت‌ماهه سال گذشته هزار و ۸۶۰ دستگاه بوده و در هشت‌ماهه امسال هزار و ۹۰۸ دستگاه است که تعداد ناوگان حمل‌ونقل نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته است.

زندی فر در بخش حمل کالا تصریح کرد: سال ۹۴ چهار میلیون و ۶۹۰ هزار و ۴۴۶ تن کالا حمل شده که هشت‌ماهه سال گذشته سه میلیون و ۳۲۳ هزار تن بوده و هشت‌ماهه امسال به سه میلیون و ۴۱۵ هزار تن رسیده که سه درصد رشد مثبت داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: تعداد رانندگان حوزه کالا ۱۹ هزار و ۳۱۲ نفر در سال ۹۴ بوده که در هشت‌ماهه سال گذشته ۱۴ هزار و ۳۲۹ نفر و هشت‌ماهه امسال ۱۴ هزار و ۸۲۰ نفر است که ۳.۴ درصد رشد داشته‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان گفت: تعداد ناوگان مسافربری استان در هشت‌ماهه سال گذشته هزار و ۹۷۰ دستگاه و در هشت‌ماهه امسال ۹ هزار و ۹۳ دستگاه بوده که ۳.۴ درصد افزایش داشته‌ایم.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ۷۰ فقره تصادف جاده‌ای و در هشت‌ماهه امسال ۴۵ فقره از تصادفات جاده‌ای استان را راهداری مقصر شناخته‌اند.

زندی فر افزود: کمیسیون رسیدگی به تخلفات رانندگی در استان وجود دارد و رانندگانی که تخلف می‌کنند در کمیسیون بررسی می‌شود که سال گذشته ۲۰۰ فقره پرونده و هشت‌ماهه امسال ۱۰۴ پرونده به کمیسیون رسیدگی به تخلفات واردشده که در این بخش ضعیف عمل کرده‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان عنوان کرد: در کمیسیون ماه ۱۲ که مربوط به شرکت‌های حمل‌ونقل است سال گذشته ۲۲ فقره و هشت‌ماهه امسال هشت فقره پرونده وارد شده که منفی ۳۲ درصد کاهش‌یافته است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه