تاریخ خبر: ۲۹ آذر ۱۳۹۵
۶۰۰ هزار تن انواع محصولات باغی و زارعی در بروجرد تولید می‌شود

۶۰۰ هزار تن انواع محصولات باغی و زارعی در بروجرد تولید می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: سالانه ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات باغی و زارعی به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان در شهرستان بروجرد تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، رضا امینی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی و بررسی طرح‌های حوزه این شهرستان اظهار داشت: با توجه به سابقه‌ای که صنایع تبدیلی در شهرستان بروجرد دارد فعالیت مطلوبی نیز در این زمینه‌دارند که سبب توسعه اقتصادی این شهرستان شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۳۵ درصد از جمعیت این شهرستان در حوزه کشاورزی و باغی افزود: ارزش ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات باغی و زراعی در شهرستان بروجرد سالانه به ۱۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که عمده تولیدات بیش از نیاز شهرستان بروجرد و استان لرستان است بنابراین به شهرهای هم‌جوار و یا کشورهای همسایه صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به میزان محصولات کشت‌شده در این شهرستان عنوان کرد: سالانه ۲۰۰۰ تن برنج، ۴۰۰۰ تن لوبیا، ۲۵۰۰ تن نخود، ۲۵۰۰ تن سیب‌زمینی، ۱۳ هزار تن گوجه‌فرنگی، ۲۳ هزار تن خیار، ۲۰۰۰ تن هندوانه و ۱۳ هزار تن کدوحلوایی در زمین‌های زراعی بروجرد تولید می‌شود.

وی افزود: در صنایع تبدیلی روزانه سه تن ماست، چهار تن دوغ، چهار تن پنیر و به‌صورت سالانه ۵۰۰۰ تن انواع شوری جات تولید می‌شود.

امینی با اشاره به میزان تولیدات زراعی این شهرستان بیان کرد: با توجه به اینکه یک‌سوم از باغات استان لرستان در شهرستان بروجرد قرار دارد سالانه ۹۰ هزار تن انواع محصولات باغی شامل ۴۰ هزار تن سیب، ۲۵۰۰ تن گیلاس، ۱۰۰۰ تن آلو، ۲۰۰۰ تن زردآلو، ۲۵۰۰ تن گردو و ۱۲ هزار تن انگور تولید می‌شود.

وی بابیان اینکه شهرستان بروجرد بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشت مرغ در استان لرستان است به تولیدات این بخش اشاره و خاطرنشان کرد: سالانه ۱۷ هزار تن گوشت مرغ، ۲۰۰۰ تن تخم‌مرغ، در بخش شیلات ۲۵۰۰ تن ماهی قزل‌آلا و ۳۵۰۰ تن گوشت قرمز در این شهرستان تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به ظرفیت‌های فراوان بخش‌های تولیدی مختلف در این شهرستان گفت: افراد بسیاری در بخش‌های یادشده می‌توانند تولید شغل و درآمد کرده و حتی به‌صورت خانگی محصولاتی که درگذشته تولید بسیاری داشته‌اند همچون انواع مربا، سرکه و لواشک سیب، تولید و فرآوری انواع برگه‌های میوه و کمپوت میوه را تولید و به بازار عرضه کنند.

وی با اشاره به ظرفیت پایین نگهداری و جذب سیب تولیدی این شهرستان در بازار عنوان کرد: محصول سیبی که اواخر شهریورماه به بازار عرضه می‌شود توان نگهداری در بازار را ندارد از سویی با راه‌اندازی صنایع تبدیلی می‌توان از ضایعات این محصول ارزشمند جلوگیری کرده و ارزش‌افزوده ایجاد کرد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه