تاریخ خبر: ۲۹ آذر ۱۳۹۵
مالیات و سهم کارفرما در بیمه تأمین اجتماعی کاهش داده شود‌

مالیات و سهم کارفرما در بیمه تأمین اجتماعی کاهش داده شود‌

رئیس کانون کارآفرینان استان لرستان گفت: کاهش مالیات و سهم کارفرما در بیمه تأمین اجتماعی به‌مراتب بیشتر از وام ارزان می‌تواند به رونق تولید کمک کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، روح‌الله فکوری عصر امروز در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان لرستان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، اظهار داشت: رتبه جهانی کشور ما در فضای کسب‌وکار ۱۲۰ است یعنی ۱۱۹ کشور شرایط فضای کسب‌وکارشان به‌مراتب بهتر از ما است.

وی افزود: در کشورهای مانند گرجستان و مالزی می‌توان ظرف چند دقیقه و نهایتاً دو ساعت شرکت ثبت کرد و این در حالی است که در بهترین شرایط در کشور ما زیر یک ماه محال است فردی بتواند شرکت ثبت کند همچنین هزینه ثبت شرکت در این کشورها زیر۱۰ دلار است درصورتی‌که در کشور ما بیش از این مقدار است.

رئیس کانون کارآفرینان لرستان بیان کرد: تغییر فضای کسب‌وکار کم‌هزینه‌ترین اقدامی است که دولت می‌تواند برای اینکه جان تازه‌ای به بازار کار در کشور دمیده شود بدون هیچ هزینه‌ای انجام دهد بنابراین از افرادی که با حوزه‌های تصمیم‌گیری ارتباط دارند می‌خواهیم به‌عنوان پیشنهاد کانون کم‌کردن قوانین و مقرراتی که فضای کسب‌وکار را تا این حد تنگ کرده در نظر بگیرند.

وی تصریح کرد: در کشور ما کارخانجات عمدتاً دچار مشکل هستند و هیچ تولیدی در آن‌ها صورت نمی‌گیرد و این در صورتی است که تنها کارخانه‌ای که بسیار خوب در حال تولید است، مجلس شورای اسلامی است و بیش از تمام کشورهای پیشرفته قانون و مقررات در کشور وجود دارد و وجود ده‌ها هزار قانون و فعالیت دائم مجلس شورای اسلامی در تصویب و اضافه کردن قوانین جدید نشان‌دهنده وجود قوانین بسیار در کشور است درصورتی‌که برای رونق کسب‌وکار نیازی به این‌همه قانون نیست.

فکوری گفت: در حال حاضر ضرورت فضای کسب‌وکار ما مقررات زدایی و قانون زدایی است تا بتوانیم راحت‌تر کار را پیش ببریم و خوشبختانه در این راستا دولت تدبیر و امید یک هیئت را تشکیل داد که حدود ۱۷۰۰ قانون و مقررات را شناسایی و حدود ۶۰۰ قانون را طی این سه سال حذف کردند و این کافی نبوده و نیاز است که سرعت پیدا کند زیرا دنیای امروز دنیای رقابت است.

وی بیان کرد: در سال‌های ۹۱ و ۹۲ رشد اقتصادی کشور منفی بوده و سال‌های ۹۳ و ۹۴ به‌طور متوسط دو درصد رشد اقتصادی وجود داشت این در حالی است که رقبا با رشد اقتصادی بالای هفت درصد این سال‌ها را سپری کردند بنابراین اگر می‌خواهیم از رقبای منطقه‌ای خود عقب نمانیم چاره‌ای نداریم جز اینکه رشد اقتصادی خود را به هشت درصد برسانیم.

رئیس کانون کارآفرینان لرستان خاطرنشان کرد: تأکید مقام معظم رهبری بر رشد اقتصادی مطلقاً با بودجه دولت قابل وصول نیست و چاره‌ای نداریم جز اینکه بخش خصوصی فعال‌تر شود و این در حالی است که بخش خصوصی بااین‌همه مقررات و آیین‌نامه نمی‌تواند فعالیت کند پس باید مقررات زدایی شود بدون اینکه هزینه‌ای برای دولت داشته باشد.

وی عنوان کرد: ورود سرمایه خارجی به کشور یک نیاز اصلی است و برای رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصد هم با وجود این‌چنین قوانین دست‌وپا گیری محقق نخواهد شد.

فکوری تصریح کرد: تقریباً تمام افرادی که در استان لرستان فعال هستند در حال حاضر بنگاه‌های اقتصادی دارند که در حال پرداخت مالیات هستند و بیرون ازاینجا افرادی هستند که به دنبال تسهیلات ارزان‌قیمت هستند و درصورتی‌که مالیات و سهم کارفرما در بیمه تأمین اجتماعی کاهش داده شود، به‌مراتب از وام ارزان بیشتر می‌تواند به رونق تولید کمک کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه