تاریخ خبر: ۲۹ آذر ۱۳۹۵
بیماری‌های غیرواگیر با اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی در لرستان کاهش می‌یابد

بیماری‌های غیرواگیر با اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی در لرستان کاهش می‌یابد

طرح بسیج ملی اصلاح الگوی مصرف غذایی از امروز در کشور توسط وزارت بهداشت اجرایی شده که یکی از سیاست های بهداشتی مهم در کاهش بیماری‌های غیرواگیر در استان لرستان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، همایش سراسری داوطلبین حوزه سلامت با شرکت جمعی از داوطلبین سلامت، مسئولان و مدیران مرکز بهداشت و درمان استان لرستان و شهرستان بروجرد ظهر امروز در فرماندار این شهرستان برگزار شد و در آن سخنرانان به مهم‌ترین چالش‌های پیش روی سلامت انسان در دهه‌های اخیر اشاره کردند.

حرکت عمقی به سمت سلامت مردم

علی کورانی فر فرماندار بروجرد در این همایش اظهار داشت: بر اساس آموزه‌های دینی، شرع مقدس، جهت‌گیری کلی علوم جدید و پیروی از عقل و منطق یکی از وظایف اساسی همگان تعین و ایجاد سلامت است که از حقوق مسلم شهروندی و حقی اساسی برای همگان است.

وی افزود: باید برای ساختن جامعه‌ای سالم همه باهم تلاش کرد و در حوزه سلامت نیز به تعبیر فلاسفه باید نگاه از جزء به‌کل تغییر یابد و نیز در گام دوم درزمینهٔ سلامت پیش‌قدم بوده و در عمق و نه به‌صورت سطحی و گزارش عملکردی به سمت مردم حرکت کنیم و منتظر حرکت آن‌ها نباشیم این‌گونه مردم استقبال کرده و به یک هدف مشترک می‌رسیم.

فرماندار بروجرد به استفاده از ادبیات روشن و شفاف در ارائه آموزش‌های سلامت تأکید کرد و گفت: اگر مدیران، مسئولان، رابطین سلامت و عامه مردم فهم مشترکی از موضوع داشته باشند می‌توانند به‌خوبی در این زمینه ایفای نقش کرده و موضوع را مدیریت کنند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و دولت به‌تنهایی نمی‌توانند به‌خوبی در این زمینه نقش‌آفرینی کنند بنابراین باید در این موضوع با ورود خلاقانه و با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و رابطین سلامت در مسیر انتخابی به‌درستی حرکت کرد.

فریدون گودرزی مسئول مرکز بهداشت بروجرد نیز در این همایش بخش عمده‌ای از پیشرفت‌های به وجود آمده در حوزه سلامت کشور را مرهون و مدیون رابطین سلامت دانست و اظهار داشت: از سال ۱۳۶۹ وزارت بهداشت و درمان به‌صورت جدی این مشارکت را با توجه به حس ذاتی انسان‌دوستی در بشر ایجاد کرد و تاکنون نیز برنامه رابطین سلامت را ادامه داده است.

وی با اشاره به شعار امسال وزارت بهداشت و درمان برای برنامه ضابطین سلامت افزود: توسعه مشارکت داوطلبین سلامت در پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر شعار انتخاب‌شده امسال است چراکه اگر درگذشته چالش اصلی مردم در حوزه سلامت مقابله با بیماری‌های واگیری همچون وبا و بیماری‌های عفونی بود چالش اصلی این روزهای مردم درزمینهٔ سلامت مقابله با بیماری‌های غیر واگیری همچون دیابت، انواع سرطان‌ها، پرفشاری خون و بیماری‌های قلبی و عروقی است.

نمک، شکر و روغن سه ماده غذایی مضر که مصرف آن‌ها در کشور رو به افزایش است

مسئول مرکز بهداشت بروجرد با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی اصلاح مصرف غذایی از امروز در کشور توسط وزارت بهداشت عنوان کرد: نمک، شکر و روغن سه ماده غذایی مضر است که مصرف آن‌ها در کشور رو به افزایش است و از میزان استانداردهای جهانی فراتر رفته است.

وی میزان استاندارد و مجاز مصرف شکر در طول روز را ۲۵ گرم معادل ۶ قاشق چای‌خوری دانست و گفت: معمولاً مصرف شکر در کشور بیش از میزان یادشده و خارج از استانداردهای جهانی است و باید به اصلاح مصرف این ماده غذایی در جامعه دست پیدا کنیم که این امر در کنترل بیماری دیابت بسیار مؤثر است.

گودرزی بابیان اینکه مصرف مواد قندی زیاد در خون به‌صورت چربی ذخیره می‌شود، ادامه داد: این شکر در کبد تولید کبد چرب می‌کند و این بیماری نیز همچون دیابت در حال حاضر در حال افزایش چشمگیر در جوامع مختلف است.

وی دیگر ماده غذایی خطرزا در رژیم غذایی را مصرف بیش‌ازاندازه نمک دانست و گفت: میزان مجاز مصرف نمک در افراد بالای ۵۰ سال و مبتلابه مشکلات قلبی و عروقی و یا فشارخون در طول روز سه گرم و برای دیگر افراد سه تا پنج گرم معادل یک قاشق چای‌خوری است.

مسئول مرکز بهداشت بروجرد به ارتباط فشارخون بالا و مصرف بی‌رویه نمک اشاره و تصریح کرد: مصرف بیش‌ازاندازه نمک سبب جذب آن در دیواره رگ‌های خونی شده و سبب نگهداری مایعات در خون و درنتیجه افزایش حجم آن می‌شود که این امر کار قلب را بیشتر می‌کند و سبب ابتلا به پرفشاری خون و درنهایت سکته‌های مغزی و قلبی می‌شود.

وی دیگر عامل خطرزای سلامت بشر را استفاده بیش‌ازاندازه از روغن‌هایی با اسید چرب اشباع‌شده و ترانس بالا دانست و خاطرنشان کرد: مصرف این روغن‌ها سبب افزایش کلسترول بد خون می‌شود بنابراین باید در هنگام خرید روغن به علائم درج‌شده درروی این کالای خوراکی مبنی بر رنگ سبز نشان‌دهنده حد مجاز، رنگ زرد متوسط و رنگ قرمز بیش‌ازحد مجاز اسید چرب اشباع‌شده و ترانس توجه کرد.

علت ۷۰ درصد از مرگ‌ومیرها در لرستان

علی شاهوردی مدیر گروه گسترش سلامت دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این همایش با اشاره به تغییر شاخصه‌های بیماری‌های واگیر گفت: زمانی نخستین عامل مرگ‌ومیر در کشور بیماری‌های واگیردار بود اما امروز ۷۰ درصد علت عمده مرگ‌ومیر در کشور و به‌تبع آن استان لرستان سه عامل بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان‌ها و سوانح و حوادث است.

وی با اشاره به تغییر سبک و شیوه زندگی وضعیت اقتصادی در کشور عنوان کرد: در سال ۹۰ دولت وقت به فکر کنترل این بیماری‌ها افتاد و اهمیت آن موردتوجه قرار گرفت و این امر سبب طرح پزشک خانواده شد و در دولت جدید این طرح با تمرکز بیشتر در حاشیه‌ها و نقاط مسئله‌دار تبدیل به بحث نظام سلامت و آغاز رسمی آن از سال ۹۳ شد.

مدیر گروه گسترش سلامت دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: هدف از اجرای طرح تحول نظام سلامت کاهش بار بیماری‌ها و ارتقاء کیفیت خدمات بهداشت و درمان در مناطق روستایی بود که این خدمات کیفیت چندانی نداشت و لازم بود تغییراتی در آن‌ها ایجاد شود.

سالانه ۲۰ هزار نفر براثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند

وی بابیان اینکه در حوزه سلامت تنها با انجام تلاش‌های بسیار می‌توان ۲۵ درصد از عوامل تأثیرگذار بر مرگ‌ومیرها را تغییر داد، تصریح کرد: ۷۵ درصد دیگر با همکاری و مشارکت دیگر نهادهای متولی قابل‌تغییر خواهد بود همچنان که به‌طور متوسط سالانه ۲۰ هزار نفر در کشور براثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند که این امر روی سلامت افراد تأثیرگذار است و باید نهادهایی همچون وزارت راه و شهرسازی و راهنمایی و رانندگی در رابطه با کاهش این میزان تلفات مشارکت جدی داشته باشند.

شاهوردی تغییر سبک زندگی افراد را از دیگر راهکارهای مهم کاهش بیماری‌های غیر واگیر دانست و افزود: کاهش استعمال دخانیات، کاهش بی‌تحرکی ورزش کردن به‌صورت مرتب، کاهش مصرف نمک و شکر در رژیم غذایی می‌تواند شیوه‌های زندگی مبتنی بر رفتارهای سلامت‌محور را ایجاد کند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه