تاریخ خبر: ۲۹ آذر ۱۳۹۵
۱۵ پروژه احداث کتابخانه عمومی در لرستان در دستور کار است

۱۵ پروژه احداث کتابخانه عمومی در لرستان در دستور کار است

خرم آباد – مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان لرستان از در دست احداث بودن ۱۵ پروژه کتابخانه عمومی در استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی، علی جهان آرا در دیدار با شهردار خرم آباد گفت: ۱۵ پروژه احداث کتابخانه عمومی در سطح استان در دستور کار است که ۵ پروژه آن مربوط به خرم آباد و حومه آن است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۴ کتابخانه نهادی و ۱۸ کتابخانه مشارکتی فعال در استان وجود دارد، تصریح کرد: تعداد پرسنل نهاد کتابخانه ها نیز در مجموع ۱۱۲ نفر است که نزدیک به نیمی از آنها دارای مدرک تخصصی کتابداری هستند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان با انتقاد از عدم همکاری شهرداری های لرستان با نهاد کتابخانه ها گفت: معمولا شهرداران با نهاد کتابخانه ها ارتباط نزدیکی ندارند و اکثر شهرداری ها از پرداخت سهمیه نیم درصدی کتابخانه های عمومی ابا دارند.

جهان آرا با تقدیر از خدمات شهردار در راستای توسعه خرم آباد خاطرنشان کرد: شهردار خرم آباد را به عنوان یک مدیر پرتلاش، پرکار و یک چهره عمرانی می شناسیم ولی امروز و با حضور در نهاد کتابخانه ها از چهره فرهنگی ایشان نیز رونمایی شد.

وی با اشاره به عزم نهاد کتابخانه های عمومی برای ترویج مطالعه و کتابخوانی در بین شهروندان خاطرنشان کرد: شهر خوب را شهروند خوب می سازد و شهروند خوب را مطالعه و کتابخوانی می سازد.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان لرستان ادامه داد: بدون شک ارتقای آگاهی شهروندان زمینه ساز توسعه و تعالی جامعه شهری می شود و ما در این زمینه برنامه های متعددی را در دستور کار داریم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه