تاریخ خبر: ۰۱ دی ۱۳۹۵
تصادفات فوتی راه‌های روستایی استان لرستان ۱۳۰ درصد افزایش یافت

تصادفات فوتی راه‌های روستایی استان لرستان ۱۳۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان گفت: تصادفات فوتی راه‌های روستایی در استان لرستان ۱۳۰ درصد افزایش‌یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی زندی فر صبح امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه تصادفات فوتی راه‌های روستایی در استان لرستان ۱۳۰ درصد افزایش‌یافته است اظهار داشت: در هشت‌ماهه سال ۹۴ در حوزه روستایی ۲۳ نفر فوتی و در هشت‌ماهه امسال ۵۳ نفر فوتی داشته‌ایم.

وی افزود: تعداد فوتی تصادفات درراه‌های اصلی استان در سال گذشته ۲۵۹ نفر و امسال ۲۳۳ نفر بوده که ۱۰ درصد کاهش داشته‌ایم؛ درمجموع هشت‌ماهه سال گذشته ۲۸۲ نفر فوتی و امسال ۲۶۸ نفر فوتی داشته‌ایم که منفی پنج درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان عنوان کرد: ۴۵۰ نفر در قالب ۲۵۰ اکیپ راهداری در راهدارخانه‌های استان مستقرند و ۲۲ هزار تن شن و ماسه خریداری‌شده و آماده خدمات‌رسانی هستیم.

وی بیان کرد: یکی از وظایف اصلی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای حفاظت از حریم راه‌هاست که متأسفانه برخی از دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز در استان نهایت سوءاستفاده را از این موضوع داشته و به حریم راه تجاوز کرده‌اند که تاکنون خیلی از راه‌ها پاک‌سازی‌شده ولی تبعات آن این بوده که ما مانع از گازرسانی و برق‌رسانی به برخی روستاها شده‌ایم.

زندی فر تصریح کرد: متأسفانه در استان لرستان نخستین کاری که شده شانه راه را تخریب کرده‌اند، اگر کسی بخواهد بنایی در کنار جاده ایجاد کند باید ۱۰۰ متر به‌علاوه حریم قانونی راه را رعایت کند که اگر غیر از این باشد باید تخریب کنیم؛ در محور چالان چولان حداقل ۱۰۰ مغازه و منزل باید تخریب شود.

وی خاطرنشان کرد: متوسط عمر ناوگان باری در کشور ۱۵.۷ درصد است که در استان لرستان از متوسط کشوری پایین‌تر و ۱۴.۶ درصد است، سن اتوبوس در کشور ۱۰.۴ است که در لرستان ۶.۸ درصد و یکی از جوان‌ترین ناوگان اتوبوس را در کشور داریم، میانگین مینی‌بوس در کشور ۲۳.۲ درصد و استان لرستان ۲۸.۴ درصد است که بحث نوسازی را پیگیری می‌کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان بابیان اینکه در بحث سواری کرایه متوسط کشوری ۹.۶ درصد و متوسط استان لرستان ۱۰.۹ درصد است گفت: بنا است دو هزار و ۶۰۰ دستگاه سواری در کشور به استان‌ها داده شود که تلاش می‌شود بیش از ۲۰۰ دستگاه برای استان لرستان لحاظ شود که ۲۴۰ مسیر روستایی در استان وجود دارد که در این زمینه نیز محدودیتی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: حدود هشت هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان داریم که قسمت عظیمی از راه‌های روستایی استان شریانی است که ۱۳۰ کیلومتر روشنایی داریم و ۲۰ کیلومتر دیگر در دست اقدام است و برنامه‌ریزی می‌شود تا پایان سال این ۲۰ کیلومتر به بهره‌برداری برسد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه