تاریخ خبر: ۰۱ دی ۱۳۹۵
۹۲ درصد تسهیلات ستاد تسهیل لرستان پرداخت شد

۹۲ درصد تسهیلات ستاد تسهیل لرستان پرداخت شد

استاندار لرستان گفت: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قرار شد ۴۰۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شود که تا به حال ۳۷۰ میلیارد آن که حدود ۹۲ درصد می‌شود محقق شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سلسله، هوشنگ بازوند عصر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شهرستان سلسله برگزار شد عملکرد این ستاد را مطلوب عنوان کرد و اظهار داشت: باید تا پایان سال جاری گزارش عملکرد بدهیم و هم‌اکنون نیز در بخش صنعت و کشاورزی اقدامات خوبی در استان انجام شده است.

وی افزود: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قرار شد ۴۰۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شود که تا به حال ۳۷۰ میلیارد آن که حدود ۹۲ درصد می‌شود محقق شده است.

بازوند با اشاره به کارخانه فولاد ازنا بیان کرد: بعد از ۱۲ سال تعطیلی این کارخانه که نماد افول شده بود اکنون تجهیزات آن وارد شده و ۲۱۰ نفر مشغول به کار هستند.

استاندار لرستان عنوان کرد: کسی فکر نمی‌کرد که این کارخانه راه‌اندازی شود و با آغاز به کار آن ثابت شد که پروژه‌های راکد را می‌توان راه‌اندازی کرد.

وی با بیان اینکه تا به حال هزینه‌ها و پیگیری‌های زیادی در راستای توسعه استان شده است گفت: این کار مصداق کامل اقتصاد مقاومتی است و ما باید با تلاش و کوشش صنایع راکد را به صنعت فعال تبدیل کنیم.

بازوند با اشاره به راه‌اندازی کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد بیان کرد: اولین کارخانه صنعتی در استان این پروژه است؛ ما در استان کارخانه بزرگی نداریم و خیلی از هزینه‌ها را دولت باید پرداخت کند که آن هم نمی‌تواند و برای راه‌اندازی این کارخانه از هیچ کوششی دریغ نکرد.

وی تصریح کرد: تا به حال ۱۰۵۰ میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری شده است که حداقل می‌تواند برای ۱۰۵۰ نفر شغل ایجاد کند و باید سرمایه‌گذاران را حمایت کرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه باید به سمت ایجاد گلخانه‌ها حرکت کنیم گفت: شرکت‌های هلندی در استان کارهای خوبی انجام داده‌اند و افراد زیادی برای بازدید به استان می‌آیند.

وی با تقدیر از رئیس جهاد دانشگاهی لرستان اظهار داشت: رئیس جهاد دانشگاهی لرستان شخصی است که دغدغه‌مند پیگیر مسائل است و این نشان از حساسیت وی به موضوعات دارد.

بازوند افزود: در اجرای گلخانه کوهدشت امیدواریم عملیات اجرایی سه هکتار اولیه طرح توسط جهاد دانشگاهی در بهمن‌ماه امسال آغاز شود.

استاندار لرستان اظهار داشت: با صندوق توسعه ملی توافقی داریم که برای گلخانه‌ها تسهیلات با بهره ده درصد پرداخت کند و در صورتی که کسی به احداث گلخانه تمایل داشته باشد ۴ درصد یارانه را خودمان تامین می‌کنیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه