تاریخ خبر: ۰۲ دی ۱۳۹۵
میزان صادرات در استان لرستان ۳۴ درصد افزایش یافت

میزان صادرات در استان لرستان ۳۴ درصد افزایش یافت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: میزان رشد صادرات استان لرستان امسال ۳۴ درصد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سلسله، محمدرضا صفی‌خانی شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه تسهیل موانع تولید استان که در شهرستان سلسله برگزار شد با بیان اینکه در بخش ارزش افزوده، رونق تولید و صادرات استان لرستان رشد بسیار خوبی داشته است اظهار داشت: سال گذشته استان لرستان در بخش صادرات یک جهش ۱۰۴ درصدی را تجربه کرد و امسال نیز باوجود رشد پنج درصدی صادرات در کشور میزان رشد صادرات استان لرستان ۳۴ درصد بود.

وی با اشاره به رونق تولید به عنوان هدف اصلی اقتصاد مقاومتی افزود: استان لرستان در این زمینه رشد ۹۲ درصدی داشته و توانسته است رتبه اول کشور را به خود اختصاص دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: ۱۸ طرح بزرگ و ۲۲ واحد صنعتی در اولویت برنامه‌های ستاد تسهیل استان است که تاثیر آن‌ها را در اقتصاد استان می‌بینیم.

صفی‌خانی با بیان اینکه در پرداخت ساوانا هم جزو سه رتبه برتر کشور بوده‌ایم خاطرنشان کرد: استان لرستان در این بخش پس از استان‌های اصفهان و فارس قرار گرفت که با توجه به منابع مالی متفاوت استان لرستان با این استان‌ها رتبه بسیار مناسبی را کسب کرده‌ایم.

صفی‌خانی با بیان اینکه رونق تولید در شهرستان سلسله از رقم مناسبی برخوردار نبوده است اظهار داشت: ۴ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان پرداخت به ۲۳ واحد تولیدی شهرستان داشته‌ایم که انتظار داریم این رقم امسال بیشتر شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان سلسله دارای ظرفیت‌های خوبی در بخش صنعت است عنوان کرد: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی خوبی در شهرستان وجود دارد که زیر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند انتظار می‌رود از حمایت‌های لازم برخوردار شوند تا این واحدها نیز با تکمیل و بهره‌برداری وارد چرخه تولید شوند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه