تاریخ خبر: ۰۲ دی ۱۳۹۵
بلاتکلیفی۱۳۷ هزار سهام‌دار پدیده شاندیز/ عدم وجود مجوزهای قانونی دردسرساز شد

بلاتکلیفی۱۳۷ هزار سهام‌دار پدیده شاندیز/ عدم وجود مجوزهای قانونی دردسرساز شد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ۱۳۷ هزار سهام‌دار پدیده شاندیز هستند که وضعیت آن بلاتکلیف باقی‌مانده است گفت: پدیده شاندیز به دلیل عدم وجود مجوزهای قانونی دردسرهای فراوانی برای کشور و مردم ایجاد کرده است.

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اشاره به مشکلات عدیده‌ای که در اجرای برخی از پروژه‌های بزرگ عمرانی و ساختمانی در سطح کشور به وجود آمده و ضرر و زیان مردم را به دنبال داشته است اظهار داشت: همه پروژه‌های بزرگ عمرانی و ساختمانی باید از شورای عالی شهرسازی و معماری مجوز اخذ کنند.

وی نظارت دقیق بر این پروژه‌ها و اخذ مجوزهای لازم را در بازدارندگی از تخلفات احتمالی غیرقابل‌انکار دانست و افزود: پدیده شاندیز یکی از این پروژه‌هاست که دردسرهای فراوانی را برای کشور و مردم ایجاد کرده که دلیل آن عدم وجود مجوزهای قانونی برای اجرای این پروژه عظیم است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ۱۳۷ هزار سهام‌دار پدیده شاندیز هستند که وضعیت آن بلاتکلیف باقی‌مانده است عنوان کرد: اگر قانون پیش‌فروش ساختمان رعایت و از ایرادات کار از ابتدا جلوگیری می‌شد الان این مشکلات پیش نمی‌آمد.

وی بیان کرد: بر اساس قانون بررسی پیشنهادهای مربوط به سیاست‌های کلی شهرسازی، اظهارنظر در ارتباط با پیشنهادها و لوایح شهرسازی، بررسی و تصویب نهایی طرح‌های جامع شهری و تصویب استانداردها و آئین‌نامه‌های شهرسازی از مهم‌ترین وظایف شورای شهرسازی و معماری است بنابراین ضرورت دارد این شورا به پروژه‌های بزرگ ورود کرده و وظیفه قانونی خود را اعمال کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان با تأکید بر ضرورت توجه به جایگاه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که هر پروژه عمرانی در دل خود پیوست‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی را داشته و نمایان گر فرهنگ اصیل ایران اسلامی باشد و این محقق نمی‌شود مگر آنکه هر نهاد و دستگاهی وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

وی با بیان اینکه مسئولان صداوسیما از تبلیغ پروژه‌هایی که مجوز لازم و قانونی از مراجع ذی‌ربط ندارند جدا خودداری کنند گفت: اگر تخلفی در شرف انجام باشد با تبلیغ از جانب صداوسیما این تخلف در فضای آرامی رخ می‌دهد چراکه مردم به تبلیغات صداوسیما اعتماد دارند.

کیانپور اظهار داشت: مردم به امید ارزش‌افزوده و کیفیت زندگی سرمایه‌گذاری می‌کنند و زمانی این اتفاقات رخ می‌دهد سبب ناامیدی و بی‌اعتمادی مردم می‌شود که اگر این حرکت‌ها را کنترل نکنیم در نهایت ممکن است سبب ایجاد آسیب شود که باید تلاش کنیم هر کاری در زمان خودش صورت بگیرد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه