تاریخ خبر: ۰۳ دی ۱۳۹۵
۱۴۰ میلیون دلار کالا از استان لرستان صادر شد

۱۴۰ میلیون دلار کالا از استان لرستان صادر شد

میلیون دلار کالا در هشت‌ماهه امسال از استان لرستان صادر شد که ۳۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با بیان اینکه افتتاح صندوق بیمه سرمایه‌گذاری می‌تواند گام بزرگی برای توسعه معادن استان لرستان باشد، اظهار داشت: راه‌اندازی این صندوق می‌تواند در راستای برطرف‌‌کردن چالش‌های پیش‌روی معادن استان جهت بهره‌برداری مؤثر باشد.

وی افزود: معادن استان لرستان ظرفیت بزرگی هستند ولی به‌علت مشکلات و موانعی که پیش رو دارند هنوز نتوانسته‌ایم از این ظرفیت به‌خوبی استفاده کنیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری دومین صندوقی است که امروز به بهره‌برداری می‌رسد عنوان کرد: صندوق بیمه سرمایه‌گذاری در راستای معادن استان به‌کار گرفته می‌شود که راه‌اندازی این صندوق تا حدودی مشکلات بهره‌برداران و کسانی که در این راستا سرمایه‌گذاری می‌کنند را کاهش می‌دهد.

وی در راستای صادرات غیرنفتی استان لرستان بیان کرد: در هشت‌ماهه سال ۹۴ حدود ۱۰۳ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم که در هشت‌ماهه سال ۹۵ به ۱۴۰ میلیون دلار رسیده و حدود ۳۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بازوند تصریح کرد: مطابق برنامه‌ای که داریم باید ۱۵۹ میلیون دلار صادرات داشته باشیم که از ۱۴۰ میلیون دلار تا ۱۵۹ میلیون دلار حدود ۱۹ میلیون دلار نسبت به برنامه عقب هستیم.

وی گفت: در چهار ماهه باقی مانده از سال می‌توانیم کسری که در صادرات داشته‌ایم را جبران کنیم و از طرفی اتاق بارگانی استان نیز باید تعهدات خود را برای صادرات به عراق عملیاتی کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2121236 139505031245039568201724 image image

یک دیدگاه