تاریخ خبر: ۰۳ دی ۱۳۹۵
لرستان رتبه اول منابع قیر طبیعی و تالک را دارد

لرستان رتبه اول منابع قیر طبیعی و تالک را دارد

خرم آباد – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: لرستان رتبه اول کشور در زمینه منابعی مانند قیر طبیعی و تالک را دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صفی خانی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی از افتتاح صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در استان خبر داد.

وی با بیان اینکه لرستان در زمینه معدن ظرفیت های بسیار بزرگی دارد و ایجاد این صندوق تا حد زیادی ریسک سرمایه گذاری در این بخش را در استان کاهش می دهد، تصریح کرد: این صندوق علاوه بر پرداخت تسهیلات در برخی از استان های کشور، فرآوری محصولات معدنی را از طریق تسهیلات این بخش فراهم می کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: این صندوق حتی خسارات اکتشاف هایی که منجر به ضرر و زیان باشد را نیز پرداخت می کند.

صفی با اشاره به اینکه لرستان رتبه اول کشور در زمینه منابعی مانند قیر طبیعی و تالک را دارد، اظهار داشت: از نظر منابع دولومیت نیز رتبه سوم را داشته و ۶ درصد ذخایر معدنی کشور را در حوزه بهره برداری در اختیار دارد.

وی گفت: در زمینه ذخایر احتمالی نیز استان لرستان رتبه بیستم کشور و در حوزه تولید معدنی نیز رتبه دهم کشور را در اختیار دارد.

Facebook Twitter Google+ اشتراک

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه