تاریخ خبر: ۰۳ دی ۱۳۹۵
سالانه ۴۰ هزار تن نخود در شهرستان دلفان تولید می‌شود‌

سالانه ۴۰ هزار تن نخود در شهرستان دلفان تولید می‌شود‌

هزار تن نخود در ‌دلفان تولید می‌شود گفت: متأسفانه این محصول توسط واسطه‌ها خریداری و از طریق کرمانشاه و همدان با برند این استان‌ها به خارج از کشور صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جعفر طولابی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: از همه ظرفیت‌های صادراتی شهرستان‌ها به‌خوبی استفاده نمی‌شود به‌طوری‌که شهرستان دلفان رتبه نخست تولید حبوبات به‌ویژه نخود را به خود اختصاص داده ‌ولی این ظرفیت به نام استان صادر نمی‌شود.

وی افزود: متأسفانه این محصول توسط واسطه‌ها خریداری و از طریق کرمانشاه و همدان با برند این استان‌ها به خارج از کشور صادر می‌شود.

فرماندار دلفان عنوان کرد: در حال حاضر نخود ‌دلفان در کشورهای خاورمیانه زبانزد است، ولی استان کرمانشاه قبل از برداشت قرارداد این محصول را به‌صورت سبزه می‌بندند و بعد از خرید از استان کرمانشاه صادر می‌شود.

وی بیان کرد: در شهرستان دلفان سالانه ۳۵ تا ۴۰ هزار تن نخود تولید می‌شود که این ظرفیت بسیار بالایی است، دام زنده نیز توسط واسطه‌ها خریداری و از طریق کرمانشاه صادر می‌شود که اگر ساماندهی در این زمینه صورت گیرد این اتفاق نمی‌افتد.

طولابی تصریح کرد: خیلی از محصولات دام و فرآورده‌های دامی این شهرستان و گیاهان دارویی از جمله موسیر شهرستان دلفان نیز به نام استان‌های دیگر صادر می‌شود.

وی گفت: اگر دبیرخانه کارگروه، تشکیلات گمرک و اتاق بازرگانی استان دفاتری در این شهرستان‌ها راه‌اندازی کند و تولیدکنندگان ساماندهی شوند این ظرفیت‌ها به نام استان لرستان صادر می‌شود و انگیزه بیشتری برای تولیدکننده ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه