تاریخ خبر: ۰۴ دی ۱۳۹۵
۱۴۰۰ هکتار از اراضی سلسله به سیستم آبیاری نوین تجهیز می‌شود‌

۱۴۰۰ هکتار از اراضی سلسله به سیستم آبیاری نوین تجهیز می‌شود‌

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان لرستان گفت: ۱۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان سلسله تا پایان خرداد ماه ۹۶ به سیستم آبیاری نوین تجهیز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عبدالرضا بازدار صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: تاکنون ۴۱ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی استان لرستان به سیستم آبی نوین تحت فشار تجهیز شده است.

وی با بیان اینکه تاپایان خرداد ماه سال ۹۶ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان سلسله به سیستم آبیاری نوین تجهیز می‌شود، افزود: برای اجرای این طرح حدود ۱۸ میلیاردتومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان لرستان عنوان کرد: هم‌اکنون تبدیل ۸۰۰ هکتار از اراضی دیم این شهرستان به آبی، در قالب طرح آبیاری تحت فشار در حال اجر است که تا خرداد ماه سال ۹۶ نیز مابقی اراضی به آبی تبدیل می‌شود.

وی در رابطه با شبکه فرعی در منطقه کشورزه نیز گفت: ۱۰۰هکتار از اراضی این منطقه نیز که قبلا به صورت دیم بود که به سیستم نوین آبیاری تجهیز شد و۱۰۰ هکتار دیگر نیز متعلق به باغات است که در اسفند ماه امسال اجرایی می‌شود.

بازدار میزان اراضی آبی شهرستان سلسله را ۳۹ درصد دانست و بیان کرد: شهرستان سلسله از نظر اراضی آبی نسبت به سایر اراضی استان شرایط مناسب و بهتری دارد چرا‌که از مجموع ۴۱ هزار هکتار از اراضی این منطقه ۱۶ هزار هکتار آبی است. از ۱۶ هزار هکتار آبی شهرستان سلسله که به شکل سنتی کشت می‌شد، سه هزار و ۵۰۰ هکتار به سیستم آبیاری نوین تجهیز شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه