تاریخ خبر: ۰۵ دی ۱۳۹۵
بیش از ۲۷ هزار واقعه ولادت در استان لرستان به ثبت رسید

بیش از ۲۷ هزار واقعه ولادت در استان لرستان به ثبت رسید

لرستان گفت: ۲۷ هزار و ۹۳۲ واقعه ولادت ۹ ماهه سال ۹۵ در استان لرستان به ثبت رسیده است.

مصطفی امانی پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال ۲۷ هزار و ۹۳۲ واقعه تولد در استان لرستان به ثبت رسید که از این تعداد ۱۴ هزار و ۵۹۷ نفر پسر و ۱۳ هزار و ۳۳۵ نفر دختر بوده است.

وی با اشاره به اینکه به ازای هر ۱۰۹ پسر ۱۰۰ دختر در استان متولدشده است، افزود: در ۹ ماهه سال ۹۵ میزان ولادت در حوزه شهری ۱۸ هزار و ۷۶۰ نفر و در حوزه روستایی استان ۹ هزار و ۱۷۲ مورد بوده است.

مدیرکل ثبت‌احوال استان لرستان در رابطه با تعداد متوفیان استان در ۹ ماهه امسال نیز عنوان کرد: درمجموع شش هزار و ۳۹۱ مورد فوت در استان ثبت‌شده که سه هزار و ۶۵۵ مورد از متوفیان مرد و دو هزار و ۷۳۶ مورد زن بوده است.

وی با اشاره به اینکه در هر شبانه‌روز ۵۳ واقعه ازدواج در لرستان به ثبت می‌رسد، بیان کرد: در ۹ ماهه امسال ۱۴ هزار و ۶۱۲ مورد ازدواج در استان لرستان به ثبت رسیده است.

امانی پور در رابطه با فراوانی نام نوزادان در استان نیز خاطرنشان کرد: از بین نام‌های پسران به ترتیب حسین به ۹۹۳ مورد، امیرعلی با ۸۵۵ مورد، محمد با ۴۱۸ مورد، محمد طه با ۳۹۸ مورد و امیرحسین با ۳۷۴ مورد بیشترین فراوانی نام را داشته‌اند و در بین نام‌های دختران نیز به ترتیب نام فاطمه با ۸۷۲ مورد، زهرا ۴۳۴ مورد، آوا با ۲۸۹ مورد، باران با ۲۸۱ مورد و رها با ۲۶۵ مورد بیشترین فراوانی را در بین پنج نام نخست داشته‌اند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه