تاریخ خبر: ۰۷ دی ۱۳۹۵
محصولات استان لرستان به ۳۰ کشور دنیا صادر می‌شود

محصولات استان لرستان به ۳۰ کشور دنیا صادر می‌شود

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه صادرات استان لرستان در ۸ ماهه نخست امسال ۳۶ درصد افزایش یافته است، گفت:محصولات استان لرستان به ۳۰ کشور دنیا صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جمال مومیوند صبح امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان لرستان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد اظهار داشت: دغدغه ما در استان لرستان صادرات کالاهای بومی استان به اسم استان‌های دیگر است.

وی افزود: تمامی صادرات لرستان در هشت‌ماهه سال ۹۵ بالغ‌بر ۱۴۰ میلیون دلار بوده که خوشبختانه این میزان نسبت به سال گذشته رشد ۳۶ درصدی داشته است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: از این میران حجم صادراتی که از استان لرستان انجام گرفته حدود ۳۰ میلیون دلار از گمرک استان صورت گرفته که کمتر از یک‌چهارم تولیدات استان به اسم استان لرستان صادرشده است.

وی بیان کرد: خوشبختانه دولت مرکزی، سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی و دستگاه‌های اجرایی در حال برنامه‌ریزی در راستای حل این مشکل هستند و مبادی ثبت‌شده را ازلحاظ تولید محصول ثبت کنند.

مومیوند با تأکید بر اینکه همه ما باید تلاش کنیم سهم ۲۵ درصدی صادرات استان را به ۱۰۰ درصد برسانیم،گفت: شاید ما به‌اندازه کافی تاجر و بازرگان در استان نداشته باشیم یا اگر به‌اندازه کافی تاجر و بازرگان در استان داشته باشیم از آن‌ها به‌خوبی حمایت نمی‌شود و بسته‌های حمایتی در اختیار این افراد قرار نمی‌گیرد به همین علت است که تاجر و بازرگان ما صادرات کالایشان از استان‌های دیگر انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به تنوع کالاهای صادراتی استان لرستان تصریح کرد: در حوزه سنگ، آهک و گچ استان لرستان بازارهای خوب و ویژه‌ای در کشورهای خارجی دارد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاجران استان لرستان در حوزه محصولات کشاورزی و فرآورده‌های دامی بازارهای خوبی را توانسته‌اند به دست آورند که همه این امور نیازمند حمایت مسئولان است که امیدواریم ابن افراد نورد حمایت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه محصولات استان لرستان به ۳۰ کشور دنیا صادر می‌شود، افزود: محصولات استان لرستان به بسیاری از کشورهای بزرگ و مهم ازلحاظ اقتصاد مانند کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی، استرالیا و کشورهای آسیای شرقی صادر می‌شود که این امر نشان می‌دهد ما توان رقابت و تولید محصولی را که مورد سلیقه و خواسته بازارهای جهانی است را داریم که امیدواریم رشد صادرات استان لرستان و سهم ۲۵ درصدی صادرات رسمی استان افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه