تاریخ خبر: ۰۷ دی ۱۳۹۵
بیش از ۸ هزار بیکار در مراکز کاریابی استان لرستان ثبت نام کردند

بیش از ۸ هزار بیکار در مراکز کاریابی استان لرستان ثبت نام کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۸ هزار و ۵۱۹ بیکار در ۹ ماهه سال ۹۵ در مراکز کاریابی استان لرستان ثبت نام کرده‌اند.

علی آشتاب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، به وجود ۱۶ مرکز کارآفرینی در سطح استان لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال هشت هزار و ۵۱۹ جویای کار در مراکز کاریابی استان لرستان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد پنج هزار و ۱۸ نفر مرد و سه هزار و ۵۰۱ نفر زن بوده است.

وی بابیان اینکه از هشت هزار و ۵۱۹ متقاضی کار ۷۳.۱ درصد فاقد مهارت و ۲۶.۹ درصد دارای مهارت بوده‌اند، افزود: ۷۱۹ نفر که فاقد مهارت لازم برای اشتغال بودند برای فراگیری مهارت به مراکز فنی و حرفه‌ای استان معرفی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان میانگین سنی ثبت‌نام کنندگان در مراکز کارآفرینی استان را ۲۴ تا ۲۵ سال دانست و عنوان کرد: در ۹ ماهه سال ۹۵ هزار و ۵۲۸ فرصت شغلی به این دفاتر کارآفرینی اعلام شد که از این تعداد ۹۲۲ نفر به‌کارگیری شدند.

وی بیان کرد: از ۹۲۲ نفر به‌کارگیری شده در استان ۷۶.۱ درصد در بخش خدمات، ۲۱.۷ درصد در بخش صنعت و ۲.۲ درصد در بخش کشاورزی مشغول به کار شدند.

آشتاب در رابطه با میزان دریافت حق‌الزحمه وصولی مراکز کاریابی استان از جویندگان کار گفت: بر اساس ابلاغ معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حق‌الزحمه مشاوره، ثبت‌نام و به‌کارگماری کارجویان مؤسسات کاریابی غیردولتی داخلی و خارجی ۱۵ هزار تومان تعیین‌شده است و کاریابی‌ها حق دریافت هیچ‌گونه وجهی از جویندگان کار به‌غیراز تعرفه‌های تعیین‌شده را ندارند.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه