تاریخ خبر: ۰۸ دی ۱۳۹۵
روستاهای شهرستان پلدختر برق‌رسانی می‌شوند

روستاهای شهرستان پلدختر برق‌رسانی می‌شوند

روستای شهرستان پلدختر تا پایان سال جاری برق‌رسانی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، فخرالدین پناهنده اظهار داشت: برق‌رسانی به هفت روستای بوستان ور، درکستان، رحیم بک، دارگل خیرعلی، نیله۳، سرهر افرینه و کول چپ ۲ شهرستان پلدختر توسط اداره برق پلدختر در دست اقدام است.

وی افزود: برای برق‌دار شدن این روستاها که تا پایان سال از نعمت برق برخوردار خواهند شد حدود ۱۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود.‌

رئیس شرکت برق شهرستان پلدختر با بیان اینکه ۱۱ روستای این شهرستان از ابتدای تیرماه امسال تاکنون از نعمت برق بهره‌مند شدند، عنوان کرد:این روستاها شامل کول چپ، هوتاوند، دار برگی، گاوزردول، تیار، سرخ مال نازنین، آب بید گردکانه، تخت آب گردکانه، حلد، مالگشه و دال پری است.

وی بیان کرد: در این اقدام حدود ۲۷ کیلومتر شبکه فشار متوسط با نصب ۱۸ دستگاه ترانس انجام گرفت که مبلغی بیش از ۲۵ میلیارد ریال برای برقدار کردن این روستاها هزینه شده است.

خنثی شدن فتنه ۸۸ با تدبیر رهبری و انسجام مردم

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سوری امروز در آیین بزرگداشت سالروز حماسه ۹ دی که در مسجد جامع این شهر برگزار شد اظهار داشت: ۹ دی حماسه‌ای بی‌نظیر برای دفاع از ولایت و روز بصیرت و اقتدار ملت ایران است.

وی افزود: مردم با معرفت، حساسیت و قرائت درست از دشمنان به صحنه آمدند و در خلق حماسه ۹ دی مدال قبولی و افتخار را از نایب امام عصر (عج) به نام خود رقم زدند.

امام جمعه پلدختر عنوان کرد: مردم باید همیشه با شناخت کامل از چهره افراد سر بزنگاه هوشیار باشند و در دام اشخاص منافق صفت نیفتند.

وی با بیان اینکه حماسه ۹ دی دفاع از ارزش‌های انقلاب بود بیان کرد: بعضی از خواص و نخبگان تحت تاثیر جاه طلبی و دنیا طلبی وظیفه خود را فراموش کرده و سبب فتنه در جامعه می‌شوند.

سوری گفت: خواصی که پیشتر در دفاع از دین و ولایت میدان‌دار بودند فریب دشمن را خوردند و موجبات فتنه را در نظام سبب شدند که مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه آنها را رسوا کرده و فتنه را خاموش کردند.

وی تصریح کرد: دشمنان برای فتنه ۸۸ با سوء استفاده از انتخابات و با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده برای براندازی نظام نقشه داشتند که با تدبیر مقام معظم رهبری، اتحاد و انسجام مردم فتنه آنان خنثی شد.

امام جمعه پلدختر خاطرنشان کرد: مردم ولایت مدار ایران در حماسه ۹ دی به دشمن فهماندند که پشتیبان ولایت و آرمان‌های انقلاب هستند و هرگز اجازه کوچکترین تعرضی به دشمن نخواهند داد.

وی با بیان اینکه مردم در حماسه ۹ دی نشان دادند که هرگز فریب حیله و نیرنگ فتنه گران را نمی‌خورند اظهار داشت: حماسه ۹ دی برگ زرین دیگری در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی بود که سبب یأس و نا امیدی دشمنان شد.

سوری افزود: حماسه ۹ دی نشانه هوشیاری مجدد ملت ایران در دفاع از ولایت و رهبری و دستاوردهای نظام و انقلاب است و این صحنه‌ها بصیرت را در مردم بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه فتنه ۸۸ برخی خواص بی‌بصیرت را مردود کرد عنوان کرد: عملکرد سران فتنه و سکوت برخی خواص نسبت به فتنه
سبب مردودی آنها در امتحان الهی شد.

راه‌اندازی سامانه «معبر» برای مناسب‌سازی امکان عمومی
حیدری مدیرکل بهزیستی لرستان ‌اظهار داشت: ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی، با راه‌اندازی ” سامانه معبر” پیگیر مطالبات معلولان و افراد ناتوان در بحث مناسب سازی اماکن دولتی می‌شود.

وی با اعلام خبر راه‌اندازی “سامانه معبر” افزود: این سامانه توسط ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور و به منظور پیگیری مطالبات به‌حق معلولان در بحث مناسب‌سازی اماکن اداری و دولتی راه‌اندازی شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان عنوان کرد: از این پس معلولان و افراد ناتوان می‌توانند با ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۰۱۲۳۲۲ مسائل و مشکلات مربوط به مناسب‌سازی سازمان‌ها و ادارات دولتی محل سکونت خود را بر اساس (نام دستگاه- شهرستان و استان) انعکاس دهند که به طبع آن ستاد هماهنگی مناسب‌سازی نیز ظرف ۷۲ ساعت به دستگاه مربوطه در رابطه با رفع مانع و مشکل مربوطه، اخطار مکتوب می‌دهد.

وی بیان کرد: در صورتی که دستگاه خاطی به مکاتبه اول پاسخ ندهد با فاصله حداکثر ۱۵ روز ، مکاتبه دوم انجام و نتیجه نهایی جهت پیگیری به دبیرخانه کشوری جهت درج سوابق آماری ارسال می‌شود.

حیدری گفت: خوشبختانه در دوسال گذشته با همکاری معاون عمران استاندار و شهرداران شهرهای استان، اقدامات خوبی در بحث مناسب سازی صورت گرفته به‌طوری که در سال ۹۴ حدود ۱۳۳ هزار متر و در نیمه اول امسال نیز حدود ۱۲۰ هزار متر از معابر و پارک‌های استان مناسب سازی شد که علی‌رغم چشم گیر بودن رقم آن، با توجه به وسعت و تعداد اماکن عمومی بسیار ناچیز است.

وی تصریح کرد: از تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی تقاضا داریم در بحث مناسب‌سازی پای کار بیایند و نهایت همکاری را با متولیان امر مناسب‌سازی داشته باشند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه