تاریخ خبر: ۱۴ دی ۱۳۹۵
بیش از ۱۹ تن برنج قاچاق در استان لرستان کشف شد

بیش از ۱۹ تن برنج قاچاق در استان لرستان کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان دوره چگنی گفت: بیش از ۱۹ تن برنج قاچاق در شهرستان دوره چگنی کشف و یک نفر دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد، کشف بیش از ۱۹ تن برنج قاچاق در دوره چگنی و توقیف محموله آبمیوه قاچاق در خرم‌آباد از مهم‌ترین رویدادهای خبری امروز نیروی انتظامی استان لرستان بوده است.

سرهنگ سلطان‌مراد زارع فرمانده انتظامی چگنی از توقیف یک دستگاه تریلر کشنده و کشف ۱۹ تن و ۲۰۰ کیلو برنج قاچاق در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر ورود کالای قاچاق در آزاد راه خرم‌زال بلافاصله مأموران انتظامی پاسگاه چنار شهرستان چگنی جهت بررسی موضوع وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی چگنی عنوان کرد: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و شناسایی خودرو تریلر کشنده مورد نظر را با هماهنگی مقام قضایی توقیف و در بازرسی از خودرو توقیفی مقدار ۱۹ تن و ۲۰۰ کیلو برنج قاچاق کشف و یک نفر دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف شده ۹۶۰ میلیون ریال برآورد شده است، بیان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

توقیف محموله آبمیوه قاچاق در خرم‌آباد

سرهنگ عباس نظری رئیس پلیس آگاهی استان لرستان از کشف محموله آبمیوه قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در “خرم آباد”، خبرداد.

وی افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر عبور خودروی حامل بار قاچاق در آزادراه “خرم زال” بلافاصله مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی به محل اعزام شدند.

رئیس پلیس آگاهی لرستان با بیان اینکه مأموران حین کنترل خودروها، یک دستگاه کامیون کشنده را توقیف کردند عنوان کرد: در بازرسی از این خودرو ۹ هزار و ۲۶۸ عدد انواع آبمیوه و شربت ویتامین خارجی قاچاق که از استان‌های جنوبی به مقصد پایتخت بارگیری شده بود کشف کردند.

نظری با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه، بیان کرد: کارشناسان ارزش محموله قاچاق کشف شده را یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعلام کردند و متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

برخوردقاطع پلیس با مخلان امنیت

سرهنگ علیرضا دلیری فرمانده انتظام بروجرد، برخورد قاطع پلیس با مخلان امنیت را از مهمترین مطالبات مردم در جامعه، دانست.

وی اظهارداشت: رعایت حقوق شهروندی، اصلی‌ترین مؤلفه پلیس اجتماع محور در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی به شمار می‌رود.

فرمانده انتظامی بروجرد افزود: با تلاش مضاعف می‌توان تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد و ما باید چنان عمل کنیم که کلانتری‌ها مأمن و پناهگاه مردم باشد.

وی با تأکید بر برخورد قاطع پلیس با اخلال‌گران و قانون شکنان عنوان کرد: پلیس در برابر مردم با عطوفت و مهربانی رفتار می‌کند و برای حفظ امنیت، برقراری آرامش و آسایش مردم از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

دلیری طرح شورای معتمد محلات را واگذاری امنیت به خود مردم دانست و بیان کرد: پیشگیری اجتماعی از جرائم به صرفه‌تر و مقدم بر پیشگیری انتظامی است.

وی نقش روسای کلانتری‌ها را در اجرای شورای معتمد و برگزاری مستمر جلسات موثر خواند و گفت: در قدم ابتدایی باید افراد معتمد داری نفوذ در سطح محلات شناسایی شوند.

فرمانده انتظامی بروجرد تصریح کرد: عملکرد خوب، بازتاب افزایش احساس امنیت اجتماعی و رضایت مندی شهروندان را به همراه دارد.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139212211253033442324994 image image image

یک دیدگاه