تاریخ خبر: ۱۴ دی ۱۳۹۵
همایش بزرگ شهدای قرآنی در استان لرستان برگزار می‌شود

همایش بزرگ شهدای قرآنی در استان لرستان برگزار می‌شود

دبیر اجرایی هفته قرآن و عترت لرستان با بیان اینکه همایش بزرگ شهدای قرآنی در لرستان برگزار می‌شود گفت: ۳۰ طرح و برنامه مؤسسات قرآنی و عترت در این هفته شروع به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد منصور احمدی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه رویداد بزرگ هفته قرآن و عترت لرستان که در بیت امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: هفته فرهنگی در استان لرستان از سه ماه گذشته کار خود را آغاز کرده که در این هفته هشت جشنواره و ۱۲ برنامه اجرا می‌شود.

وی افزود: ۴۲۰ اثر به دبیرخانه جشنواره شعر قرآنی ارسال‌شده که داوری انجام و نتایج در اختتامیه جشنواره اعلام می‌شود.

دبیر اجرایی هفته قرآن و عترت لرستان عنوان کرد: ۱۱ فیلم کوتاه در جشنواره فیلم کوتاه تولیدشده و ۱۲ اثر نمایش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره هنرهای نمایشی حوزه قرآن و عترت ارسال‌شده است.

وی بابیان اینکه در راستای هنرهای تجسمی، خوش‌نویسی، خط نستعلیق، ثلث و نقاشی نیز ۲۷۰ اثر به دبیرخانه ارسال‌شده است بیان کرد: در حوزه جشنواره رسانه‌های قرآنی اعم از مکتوب و دیجیتال نیز ۹۷ اثر به دبیرخانه ارسال‌شده است.

احمدی تصریح کرد: به دبیرخانه جشنواره پایان‌نامه‌ها و مقالات ۱۰۰ اثر و در حوزه صنایع‌دستی نیز ۶۰ اثر ارسال‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه داستان کوتاه ۲۱ اثر ارسال‌شده است خاطرنشان کرد: محافل و مجالس قرآنی در سطح استان، مسابقات قرآنی، سخنرانی و تفسیر توسط ائمه جمعه استان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی نیز از دیگر برنامه‌ها است و بزرگداشت شهدای قرآنی نیز در این هفته برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی هفته قرآن و عترت لرستان با بیان اینکه حمایت از ۳۰ طرح و برنامه مؤسسات قرآنی و عترت در این هفته شروع به کار خواهد کرد گفت: نمایشگاه تخصصی علوم قرآنی و معارف اسلامی روز گذشته در استان افتتاح شد که بیش از پنج هزار عنوان کتاب و نرم‌افزار با تخفیف ۴۰ درصد ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه