تاریخ خبر: ۱۵ دی ۱۳۹۵
۹ هزار کنتور فعال برای مدیریت منابع آبی در لرستان نصب می‌شود

۹ هزار کنتور فعال برای مدیریت منابع آبی در لرستان نصب می‌شود

معاون حفاظت وبهره‌برداری آب منطقه‌ای لرستان گفت: در راستای حفاظت و مدیریت از منابع آبی لرستان ۹ هزار کنتور فعال در کل استان نصب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در سلسله، نادر مختاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: به منظور حفاظت و مدیریت منابع آبی استان، در سال گذشته یک هزار کنتور هوشمند توسط شرکت آب منطقه‌ای خریداری شد.

وی با اشاره به استقبال کم سایر شهرستان‌ها، افزود: تعداد ۶۴۵ کنتور از آنها به دلیل استقبال شهرستان الیگودرز، با اعتبارات دولتی در دشت ازنا- الیگودرز نصب شد که اکنون در مدیریت منابع آبی این دشت تأثیر بسزایی دارند.

معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به نصب کنتورهای جدید در استان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد ۹ هزار دستگاه کنتور فعال نیز توسط شرکت توزیع برق در حال نصب در کل استان است.

وی عنوان کرد: برای شهرستان‌هایی که شورای حفاظت از منابع آبی آنها از نصب کنتور فعال استقبال کند، بعد از نصب این کنتورها، کنتور حجمی وابسته به کنتور فعال نصب می‌شود.

مختاری با اشاره به اینکه راندمان لرستان در میزان تخصیص منابع آب‌های زیرزمینی و سطحی زیر نرم کشوری است، تصریح کرد: در این راستا مدیریت مشارکت منابع آب‌های زیرزمینی در دستور کار شوراهای حفاظت از منابع آب استان قرار دارد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه