تاریخ خبر: ۱۵ دی ۱۳۹۵
میزان صادرات استان لرستان به ۱۵۲ میلیون دلار رسید

میزان صادرات استان لرستان به ۱۵۲ میلیون دلار رسید

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد گفت: میزان صادرات استان لرستان در ۹ ماه امسال ۱۵۲ میلیون دلار بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حسین سلاحورزی ظهر امروز در همایش اقتصاد مقاومتی با عنوان صادرات، توسعه پایدار که در سالن آمفی‌تئاتر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد اظهاردشت: مقام معظم رهبری نقشه راه و مسیر حرکت کشور را بر مبنای موضوع اقتصاد مقاومتی تبیین فرموده‌اند و دستگاه‌ها نیز متناسب با این موضوع در طول سال همایش‌هایی را برپا می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال ۹۵ لرستان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب‌شده است، ما نیز در راستای شعار سال و در زمینهٔ صادرات که مقام معظم رهبری به‌عنوان برون‌گرایی اقتصاد بر آن تأکید داشتند، این همایش را برگزار کردیم.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد با اشاره به اینکه در ۹ ماهه نخست امسال صادرات لرستان حدود ۳۶ رصد رشد داشته است، عنوان کرد: میزان صادرات استان در ۹ ماهه اول سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه پیشرفت جدی داشته است و در این مدت حدود ۱۵۲ میلیون دلار صادرات داشته‌ایم که فاصله قابل‌توجهی با میزان رشد صادرات در کشور دارد.

وی بیان کرد: اگر نرخ رشد صادرات در کشور حدود شش درصد باشد در لرستان این نرخ رشد بسیار بیشتر بوده و قابل قدردانی است که در این راستا هفته گذشته نیز در قالب تجلیل از صادرکنندگان سعی کردیم از تجار قدردانی کنیم.

سلاحورزی گفت:در استان لرستان در بخش محصولات کشاورزی با حدود ۸۰۰ هزار تن مازاد نشان می‌دهد که کمتر از هفت درصد این مازاد را توانسته‌ایم صادر کنیم و سبب کسب ارزش‌افزوده شده است.

وی تصریح کرد: اگر بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و استراتژی اقدام و عمل فعالیتی انجام دهیم که میزان صادرات را از این سطح فعلی به میزان ۲۵۰ هزار تن در سال برسانیم شاهد خواهیم بود در اقتصاد استان تحول جدی به وجود می‌آید و اثرات آن را مشخص‌تر می‌بینیم.

انتهای پیام/

R41450/P1336
صادرات غیرنفتی

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه