تاریخ خبر: ۱۶ دی ۱۳۹۵
۴۰ هزار تن گوشت مرغ در استان لرستان تولید شد

۴۰ هزار تن گوشت مرغ در استان لرستان تولید شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان لرستان گفت:۴۰ هزار تن گوشت مرغ، ۹ ماهه امسال در استان لرستان تولید شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عبدالرضا بازدار صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان به فعالیت ۲۵۰ واحد مرغداری صنعتی گوشت در سطح استان اشاره کرد و اظهارداشت: محصول این واحدهای تولیدی در یک‌ دوره به طور متوسط ۵.۲ میلیون قطع جوجه‌ریزی و حدود پنج هزار تن تولید گوشت مرغ است.

وی افزود: در ۹ ماهه امسال حدود ۴۰ هزار تن تولید گوشت مرغ در استان داشته‌ایم در حالی مصرف استان تقریباً در این مدت ۳۲ هزار تن بوده که حدود ۸ هزار تن مازاد تولید به استان‌های همجوار صادر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان تولید گوشت مرغ از نظر کاهش سن و وزن کشتار را بهینه سازی تولید و کیفیت تولید در واحدگوشتی دانست و عنوان کرد: این امر می‌تواند ما را به نقطه‌ای برساند که هم تولید کننده در بحث هزینه تولید کمتر آسیب‌پذیر باشد و هم‌اینکه مصرف‌کننده به گوشتی کیفی دست یابد.

وی بیان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل یکی از مهمترین اقدامات بخش بهینه‌سازی تولید و افزایش بهره‌وری در واحدهای تولیدی است که خوشبختانه موفقیت‌های خوبی به دست آمده است.

بازدار گفت: برنامه داریم واحدهایی ایجاد کنیم که هم تأمین کننده جوجه یک روزه و هم تأمین کننده مرغ گوشتی صنعتی باشد که برای انجام این کار بخش خصوصی را ورود کرده و ۱۵ میلیارد تومان جهت تکمیل زنجیره‌‌های تولید مرغ گوشتی به بخش خصوصی پرداخت شده و اکنون در دست ساخت‌ هستند که با ایجاد و تکمیل زنجیره‌های تولیدی این واحدها بحث نوسانات و ناپایدار قیمت در بازار را کنترل می‌شود.

وی در رابطه با مکانیزه کردن واحدهای مرغداری در لرستان نیز تصریح کرد: خوشبختانه در زمینه مکانیزه کردن واحدهای مرغداری دراستان موفقیت‌هایی به دست آمده چرا که توانستیم برای ۸۷ واحد مرغداری که عمدتاً نیمه تکمیل بودند بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان سرمایه در گردش جهت تکمیل اختصاص دهیم و از محل منابع طرح بهینه آب نیز تجهیز و تأمین منابع مالی انجام شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه