تاریخ خبر: ۱۶ دی ۱۳۹۵
واحدهای مسکن مهر شهرستان ازنا متقاضی ندارند

واحدهای مسکن مهر شهرستان ازنا متقاضی ندارند

خرم آباد – فرماندار شهرستان ازنا با اشاره به مشکلات مسکن مهر این شهرستان گفت: در حال حاضر برخی از واحدهای این شهرستان متقاضی ندارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، اسد عبداللهی در جلسه اقتصاد مقاومتی با رویکرد بررسی واحدهای راکد لرستان با اشاره به موقعیت و شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان ازنا اظهار داشت: در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی ۳۱ پروژه برای این شهرستان طی دو سال تعریف شده است.

وی افزود: این طرح ها شامل ۱۹ پروژه عمرانی و ۱۲ پروژه اقتصادی هستند که توسط ۱۲ دستگاه اجرایی، عملیاتی می شوند.

فرماندار شهرستان ازنا ادامه داد: نرخ بیکاری در این شهرستان ۹ درصد بوده و سه واحد بزرگ داروسازی «بایر افلاک»، «فولاد» و ذوب آهن ازنا و همچنین «سیمان سفید» ازنا با پیگیری هایی که در سه سال اخیر صورت گرفته، فعال شده اند و واحدهایی مانند «بایرافلاک» توانسته اند تسهیلات ارزی نیز دریافت کنند.

عبدالهی همچنین به وضعیت نامناسب مسکن مهر این شهرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲۴ واحد از واحدهای مسکن مهر ازنا آماده بوده و این در حالیست که متقاضی ندارند.

وی افزود: ۷۰ واحد دیگر نیز حدود ۸۰ درصد پیشرفت دارند ولی متقاضی ندارند.

عبدالهی عنوان کرد: ۲۱ واحد نیز ۹۱ درصد پیشرفت دارند که متقاضی ندارند و علت اصلی آن هم جانمایی نامناسب و نداشتن فضای آموزشی، مدرسه، مسجد و … است.

فرماندار شهرستان ازنا ادامه داد: در مجموع ۱۱۶ واحد مسکن مهر بلاتکلیف در شهرستان نیز وجود داشته که تا پایان سال باید واگذار شوند.

عبدالهی همچنین با اشاره به واحدهای مسکن روستای شهرستان ازنا گفت: مقرر شده که ۱۸۸ واحد در این شهرستان احداث شود که تا کنون ۱۲۲ مورد از آنها به بهره برداری رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه ما بقی این واحدها نیاز به تسهیلات برای تکمیل دارند گفت: این در حالیست که بانک ها نیز در بحث پرداخت تسهیلات به این واحدها همکاری لازم را ندارند.

فرماندرا شهرستان ازنا گفت: همچنین از سه طرح هادی این شهرستان نیز فقط یک طرح اجرا شده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه