تاریخ خبر: ۱۷ دی ۱۳۹۵
۱۲۱۸ طرح اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی لرستان به بهره‌برداری رسید

۱۲۱۸ طرح اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی لرستان به بهره‌برداری رسید

مسئول بسیج سازندگی لرستان گفت: ۱۲۱۸ طرح اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی از ابتدای امسال تاکنون توسط بسیج سازندگی لرستان به بهره‌برداری رسیده است.

سرهنگ علی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: بسیج سازندگی لرستان امسال در راستای برنامه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی در بحث اشتغال و افزایش تولید اجرای هزار و ۹۶۱ طرح را در دست اجرا داشته که تاکنون هزار و ۲۱۸ طرح به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: برای اجرایی شدن هزار و ۲۱۸ طرح اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت‌شده است.

مسئول بسیج سازندگی لرستان عنوان کرد: در بحث پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی ۱۵۰ پروژه در دستور کار بوده که از این تعداد ۳۰ پروژه کاملاً احداث و ۱۲۰ پروژه نیز تکمیل و بازسازی‌شده است که برای انجام کار این پروژه‌ها ۱۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان کرد: در ابتدای کار ۱۵۰ پروژه عمرانی و محرومیت‌زدایی در دستور کار بسیج سازندگی استان لرستان بوده اما در عمل ۲۴۸ پروژه انجام شد چراکه ۱۶۵ مدرسه در طرح هجرت سه دانش‌آموزی زیباسازی و رنگ‌آمیزی شده و ۱۳ پروژه (ساخت مسجد، خانه عالم، خانه محرومین، غسالخانه، ساخت پل دسترسی و تأمین آب شرب روستا) نیز بر اساس تفاهم‌نامه آستان قدس رضوی توسط گروه‌های جهادی شروع‌شده است که با توجه به افزایش پروژه‌ها میزان اعتبار این حرکت‌های ۲۰ میلیارد ریال است.

بیرانوند به اشاره به اینکه از ابتدای امسال اجرای ۵۰ هزار نفر اردوی جهادی در مناطق محروم استان در دستور کار قرار گرفت گفت: در بحث حرکت‌های جهادی رده‌های قشری مانند جامعه بسیج پزشکی، بسیج محلات، بسیج مهندسین کشاورزی، بسیج مهندسین صنعت و طلاب همکاری با بسیج سازندگی دارند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش بهداشت و درمان با راه‌اندازی بیمارستان صحرایی، در بخش کشاورزی با جمع‌آوری محصول و کارهای ترویجی و آموزشی و لایروبی انهار و در بخش فرهنگی با برگزاری کلاس‌های آموزشی و فرهنگی به مردم مناطق محروم استان خدمت‌رسانی شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه