تاریخ خبر: ۱۸ دی ۱۳۹۵
مشکل آب شرب «گِل‌آلود» شهر خرم‌آباد برطرف می‌شود

مشکل آب شرب «گِل‌آلود» شهر خرم‌آباد برطرف می‌شود

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری لرستان گفت: اقداماتی در دست انجام است تا مشکل آب شرب گِل‌آلود شهر خرم‌آباد برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حمیدرضا کرموند ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد اظهار داشت: پروژه آبرسانی از رودخانه کاکارضا به شهر خرم‌آباد از پروژه‌هایی است که به بخش خصوصی واگذارشده و بهره‌برداری آزمایشی از آن شروع‌شده است.

وی افزود: ۲۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی جهت اجرای پروژه آب کاکارضا به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پرداخت‌شده که با این رقم حجم زیادی از طلب قرارگاه پرداخت‌شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری لرستان عنوان کرد: یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت آبفا لرستان آبرسانی به شهر درب گنبد است که اخیراً به بهره‌برداری رسید و سیستم کنترل از راه دور نیز بر روی این پروژه تعبیه‌شده است.

وی بیان کرد: اجرای پروژه فاضلاب منطقه ماسور شهر خرم‌آباد از پروژه‌های واگذارشده شرکت آبفا لرستان به بخش خصوصی است که اعتبار این پروژه از محل فاینانس داخلی تأمین‌شده و اکنون در حال اجراست که ازجمله مشکلات پیش روی این پروژه استقبال نکردن مردم برای خرید انشعاب فاضلاب است.

کرموند گفت: آب شرب شهر خرم‌آباد هرساله گل‌آلود می‌شود و شبکه آن چون به‌صورت پمپاژ مستقیم است که با قطع شدن برق در بعضی مناطق سطح شهر، آب این مناطق هم قطع می‌شود.

وی تصریح کرد: شرکت آبفا لرستان با اجرای یک طرح ابتکاری می‌تواند مناطق قاضی آباد، علوی و مرکز شهر را از این مشکل نجات دهد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری لرستان اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح حدود هزار کیلومتر خطوط پمپاژ شهر به‌صورت دوگانه استفاده می‌شود، یعنی در مواقعی که خطوط آب شهر دچار مشکل می‌شود از خط برگشت خطوط پمپاژ استفاده‌شده و مشکل حل می‌شود.

کرموند افزود: درصورتی‌که شهرداری خرم‌آباد مجوز حفاری حدود هزار متر در سطح ۱۰ نقطه از شهر را به ما بدهد قول می‌دهیم این طرح را تا پایان بهمن‌ماه سال ۹۵ اجرا کنیم.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه