تاریخ خبر: ۱۸ دی ۱۳۹۵
۱۸۴ روستای استان لرستان آبرسانی می‌شود

۱۸۴ روستای استان لرستان آبرسانی می‌شود

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان لرستان گفت: ۱۸۴ روستای استان لرستان تا پایان تیرماه سال ۹۶ آبرسانی می‌شود.

سید سعید طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: امسال از محل اعتبارات توسعه و بازسازی، حدود ۳۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبارداریم که با این اعتبار، آبدارکردن ۱۸۴ روستا را در برنامه قرار گرفته است که البته از محل پروژه‌های استانی نیز بیش از ۳۰ میلیارد اعتبارداریم که هنوز تخصیص داده نشده است.

وی افزود: با آبدار شدن این ۱۸۴ روستا، شاخص بهره‌مندی استان از ۷۸ .۸۰ درصد به بیش از ۸۴ درصد خواهد رسید هم‌اکنون نیز شاخص متوسط بهره‌مندی کشور از آب شرب حدود ۸۷ درصد است.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب لرستان عنوان کرد: در بهمن‌ماه ۹۵، پروژه‌های آبرسانی در ۵۴ روستا را با جمعیت ۲۳ هزار و ۶۶۸ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: در تیرماه ۹۶ یعنی تا پایان سال مالی ۹۵ نیز پروژه‌های ۶۲ روستا با جمعیت ۳۰ هزار و ۲۹۸ نفر را به اتمام می‌رسد.

طاهری گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان در راستای تعهدات اجرایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تعداد ۴۸ پروژه را در سال ۹۵ در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: تا پایان تیرماه سال ۹۶ تعداد ۱۸۴ روستا با جمعیتی حدود ۸۶ هزار و ۸۱۱ نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه