تاریخ خبر: ۱۹ دی ۱۳۹۵
آئین اختتامیه جشنواره‌های هفته قرآن و عترت در لرستان برگزار شد

آئین اختتامیه جشنواره‌های هفته قرآن و عترت در لرستان برگزار شد

آئین اختتامیه جشنواره‌های هفته قرآن و عترت در استان لرستان برگزار و برگزیدگان و فعالان قرآنی تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد آئین اختتامیه جشنواره‌های هفته قرآن و عترت استان لرستان ظهر امروز با حضور مدیرکل تبلیغ و ترویج وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی در سالن آمفی‌تئاتر اداره کل ارشاد اسلامی استان لرستان برگزار شد.

حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان در این مراسم اظهار داشت: بنا به حدیث ثقلین قرآن و عترت تا روز قیامت از هم جدا نخواهند شد و همواره به‌عنوان راهنمای ما قرار دارند و در هر زمان و عصری در جهت رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی می‌توان به قرآن، عترت و اهل‌بیت تمسک بجوییم.

وی افزود: با برگزاری جشنواره قرآنی خوشبختانه جلوه‌های متفاوتی از هنر اصیل اسلامی ایرانی را پیرامون موضوعات قرآن شاهد بودیم که هنرمندان استان سعی در جاودانه کردن مفاهیم قرآن داشته و آنچه بنا است در دل‌وجان ما اثر بگذارد مفاهیم قرآن است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: از نشانه های اعجاز قرآن این است که انسان بادیه‌نشین و انسان امروز بعد از ۱۴ قرن بااین‌همه پیشرفت بازهم پاسخ پرسش‌های خود را می‌تواند از این کتاب پررمز و راز دریافت کند.

وی بیان کرد: مخاطب قرآن انسان است و انسان موجودی پر رمز و راز است و زمانی که مخاطب قرآن انسان پر رمز و راز باشد آیات قرآن هم سراسر رمز و راز است و هرکسی با مراجعه به این کتاب الهی می‌تواند پاسخ سؤالات خود را دریابد.

در پایان این مراسم از حسین‌علی قائد رحمت، احد کاظمی، زهرا ستاری، حامد یعقوبی، امین رئوف، زهرا محمدباقری، مهتاب عیدی، مرضیه حافظی، مهناز دهقان پور، مهوش شیرمحمدی، رضا رحیمی و محمد عربان به‌عنوان فعالان قرآنی تجلیل شد.

در بخش پایان‌نامه ندا سلیمانی فر، در بخش مقالات علمی یوسف غلامیان، در بخش جشنواره داستان کوتاه احمد داوری، در بخش رسانه‌ها مکتوب عزت چنگایی و رسانه‌های دیجیتال سید علی نادر دهقانی الوار، در بخش جشنواره هنرهای تجسمی فرزاد مرادی، در بخش عکاسی سجاد درویشی و در بخش فیلم کوتاه امیرعلی میردریکوند رتبه نخست را کسب کردند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه