تاریخ خبر: ۱۹ دی ۱۳۹۵
حسینیه ثارالله تیپ ۵۷ سپاه استان لرستان افتتاح شد

حسینیه ثارالله تیپ ۵۷ سپاه استان لرستان افتتاح شد

حسینیه ثارالله تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با حضور فرمانده سپاه استان کرمان و فرمانده سابق لشکر ۵۷ لرستان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حسینیه ثار الله تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با حضور روح الله نوری فرمانده سپاه ثار الله استان کرمان، سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان و جمعی از مسئولان سپاه استان افتتاح شد.

امروز با حضور سردار نوری فرمانده سابق لشکر ۵۷ استان لرستان مراسم گرامیداشت سی‌امین سالروز عملیات کربلای چهار و پنج برگزار و در این مراسم با حضور سردار نوری از جمعی از فرزندان شهدای استان تجلیل شد.

در این مراسم که با حضور نیروهای سپاه استان، جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد با تقدیم هدایایی معنوی مانند اهداء وسایل شخصی شهدای گمنام تفحص شده در معراج شهدای اهواز، تربت حرم مطهر امام حسین (ع)، اهداء کوله پشتی فرهنگی حاوی کتاب بلدچی نخستین روایت بلند دوران دفاع مقدس لرستان، اهداء وسایل شهید الیگودرزی توسط مادر شهید و اهداء تابلو نقاشی هنرمند لرستانی از تلاش و رشادت‌های سردار نوری فرمانده سابق لشکر ۵۷ لرستان تجلیل به عمل آمد.

آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس استان لرستان

خدانظر دریکوند سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان از آغاز طرح توزیع شیر رایگان در آموزشگاه‌های دوره‌های مختلف تحصیلی این استان خبر داد.

وی افزود: تمامی دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در دوره‌های ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوم دولتی و غیردولتی و تمامی دانش‌آموزان پیش دبستانی‌های ضمیمه مدارس ابتدایی دولتی، غیردولتی و عوامل اجرایی این مدارس از شیر رایگان بهره مند می‌شوند.

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان لرستان هدف از اجرای طرح توزیع شیر رایگان در مدارس را اصلاح الگوی مصرف شیر و لبنیات و نهادینه شدن فرهنگ مصرف شیر، ارتقای سلامت دانش آموزان، کاهش سوء تغذیه و فقر غذایی، افزایش توان فیزیکی و فکری دانش آموزان، افزایش بهداشت و کاهش هزینه‌های درمان، دانست و افزود: مراسم توزیع توزیع شیر رایگان در مدارس استان از روز یک شنبه ۱۹ دی ماه سال ۹۵ آغاز می‌شود.

کمک ۳۸۳ میلیون تومانی حامیان ازنایی در طرح اکرام ایتام

قاسم اسدی مدیرکمیته امداد شهرستان ازنا اظهار داشت: نیکوکاران ازنایی در ۹ ماهه امسال در طرح اکرام ایتام بیش از ۳۲۸ میلیون تومان و در طرح محسنین با بیش از ۵۵ میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی همکاری و مساعدت داشتند.

وی افزود: طرح اکرام ایتام و محسنین یکی از مهمترین طرح‌های کمیته امداد برای ‏یاری‌رسانی به ایتام و فرزندان غیریتیم است که با مشارکت و مساعدت‌های مادی و معنوی حامیان انجام می‌شود.

مدیرکمیته امداد شهرستان ازنا با تأکید بر اینکه یکی از راه‌های رسیدن به عزت، آسایش دنیا و آرامش عقبی، حمایت مادی و معنوی از بی‌پناهان و نیازمندان است،عنوان کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین با مساعدت حامیان و خیران برای ارتقای معیشت و تکریم ایتام گام بر می‌دارد و در طول فعالیت خود با استقبال بی‌نظیر مردم خیر و نیکوکار مواجه شده و اقدامات اساسی را برای رفع نیازهای خانواده‌های ایتام از جمله مسکن، تحصیل، ازدواج و درمان به انجام رسانده است.

وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در قالب طرح‌های اکرام ایتام، محسنین، ضحی و مفتاح الجنه به نفع نیازمندان کمیته امداد انجام
می‌گیرد، عنوان کرد: خوشبختانه در ۹ ماهه سال‌جاری، مردم همکاری مطلوبی با این اداره در اجرا و جمع‌آوری کمک‌های مردمی داشته‌اند به طوری که میزان جذب کمک‌های نقدی و غیرنقدی و واریز مستقیم به حساب ایتام درقالب طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت‌های مردمی از ۳۸۳ میلیون تومان فراتر رفت.

اسدی با بیان اینکه برنامه‌های پیش‌بینی حاکی از جذب ۳۳۸ میلیون تومان کمک‌های مردمی برای طرح اکرام ایتام و اکرام محسنین است، گفت: با جذب بیش از ۳۸۳ میلیون تومان افزون بر۱۱۳ درصد از برنامه محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال تعداد ایتام و فرزندان محسنین و حامیان تغییراتی داشته است، بیان کرد: امسال ۸۱۸ حامی از ۲۶۰ یتیم و ۱۵۰ حامی از ۱۳۰ فرزند طرح محسنین در این شهرستان حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/

R41450/P1384

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه