تاریخ خبر: ۱۹ دی ۱۳۹۵
شکارچیان متخلف در منطقه سفیدکوه خرم‌آباد دستگیر شدند

شکارچیان متخلف در منطقه سفیدکوه خرم‌آباد دستگیر شدند

مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان گفت: شکارچیان متخلف در منطقه سفیدکوه خرم‌آباد دستگیر و ۳ قبضه اسلحه جنگی ‌”ام یک” و مقادیر قابل‌توجهی مهمات جنگی از آنان کشف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهرداد فتحی بیرانوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در دو سال اخیر در راستای بالا بردن سطح امنیت مناطق حفاظت‌ شده همانند ایجاد گشت‌های شبانه‌روزی محیط‌بانان و از همه مهم‌تر نصب دوربین‌های تله‌ای به‌صورت مخفی در مناطق حساس حفاظت‌ شده توانسته‌ایم این مناطق را برای متخلفان ناامن کنیم.

وی افزود: این اقدام به صورتی انجام‌شده که به‌ محض ورود متخلفان به منطقه سریعاً نیروهای اجرایی مطلع شده و متخلفان را با مدرک اثبات‌ شده دستگیر می‌کنند بر همین اساس شب گذشته نیروهای اجرایی سفیدکوه خرم‌آباد توسط دوربین‌های تله‌ای از ورود شکارچیان به منطقه‌ای در سفیدکوه خرم‌آباد مطلع می‌شوند که چهار متخلف مسلح به همراه سه قبضه اسلحه جنگی ‌”ام یک” و مقادیر قابل‌ توجهی مهمات جنگی وارد منطقه شده و مبادرت به شکار غیرمجاز می‌کنند.

مدیرکل محیط‌زیست استان لرستان عنوان کرد: این افراد دو رأس کل و بز دوساله را شکار کرده بودند که مأمورین در ساعت ۲۴ نیمه‌شب عازم کوه می‌شوند و پس از ساعت‌ها کوهنوردی در ساعت سه بامداد محل تجمع شکارچیان متخلف را شناسایی می‌کنند.

وی بیان کرد: شکارچیان توسط مأمورین جان‌برکف محیط‌زیست سفیدکوه خرم‌آباد در همان حالت خواب غافلگیر می‌شوند و برای رهایی از دست محیط بانان مبادرت به تیراندازی به مأمورین کرده که دو نفر از شکارچیان متخلف دستگیر و دو نفر دیگر متواری می‌شوند.

فتحی بیرانوند بابیان اینکه دو نفر متواری شده نیز به‌وسیله تلفن همراهشان شناسایی‌شده‌اند تصریح کرد: پس از بازجویی اولیه پرونده متخلفان جهت برخورد قانونی به دادگستری خرم‌آباد ارجاع داده شد.

وی گفت: بر اساس آخرین مصوبه شکار و صید شورای عالی محیط‌زیست جریمه شکار کل و بز مبلغ ۱۰ میلیون تومان و حبس پنج سال برای شکارچیان سابقه‌دار است و سه اسلحه مذکور پس ابطال جواز به نفع دولت ضبط می‌شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه