تاریخ خبر: ۲۰ دی ۱۳۹۵
مجری طرح تعادل بخشی منابع آب لرستان: ۹۲ حلقه چاه آب غیر مجاز در لرستان پر شد

مجری طرح تعادل بخشی منابع آب لرستان: ۹۲ حلقه چاه آب غیر مجاز در لرستان پر شد

خرم آباد- مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی لرستان از پر و مسلوب شدن ۹۲ حلقه چاه آب غیر مجاز در این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد محمدی در سخنانی اظهار داشت: یکی از پروژ های در دست اقدام وزارت نیرو که اولویت بالایی نیز دارد طرح احیاء و تعادل بخشی از منابع آب زیرزمینی بوده که در سطح کشور در حال اجراء است.

وی گفت: از ابتدای سال ۹۵ تا کنون در سطح استان لرستان تعداد ۹۲ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شده که در این خصوص با متخلفان از طریق قانون توزیع عادلانه آب برخورد قانونی به عمل آمد.

مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی لرستان افزود: با پر و مسلوب المنفعه شدن این تعداد از چاه های غیرمجاز از برداشت غیرمجاز میزان ۱.۴ میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی جلوگیری می شود.

محمدی از همکاری و تعاملی که دستگاه های قضایی و نیروی انتظامی لرستان با شرکت آب منطقه ای در این زمینه تقدیر کرد و گفت: در سطح استان گروه های تحت عنوان گشت و بازرسی مشغول به کار هستند که روزانه نسبت به شناسایی و معرفی متخلفان که به صورت غیرمجاز نسبت به حفاری و برداشت آب از منابع زیرزمینی و همچنین متصرفین غیرمجاز حریم و بستر رودخانه های سطح استان در حال فعالیت هستند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه