تاریخ خبر: ۲۳ دی ۱۳۹۵
۲۰ هزار جوان لرستانی در صف انتظار دریافت وام ازدواج قرار دارند

۲۰ هزار جوان لرستانی در صف انتظار دریافت وام ازدواج قرار دارند

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: ۱۵ هزار نفر امسال در استان لرستان وام ازدواج دریافت کرده‌اند و هنوز هم ۲۰ هزار نفر دیگر در صف انتظار هستند.

علی یاور عزیزپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: ورزش، تنها بخشی از نیازهای جوان است و آنها خواسته‌ها و دغدغه های دیگری دارند از قبیل استغال، مسکن، ازدواج، هویت‌یابی و آموزش و مسائل فرهنگی نیز داند.

وی افزود: اغلب مسائل مربوط به ورزش و اوقات فراغت به ورزش و جوانان سپرده می‌شود تا اوقات فراغت جوانان از طریق ورزش و بدون کوچکترین آسیبی سپری شود ولی برای رسیدگی به سایر مطالبات جوانان، لازم است که همه دستگاه‌ها مشارکت داشته باشند و با تعامل و هم‌افزایی در جهت رفع نیازهای جوانان تلاش کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: وظیفه ورزش و جوانان در حوزه جوانان این است که فعالیت دستگاه‌ها را در ارتباط با جوانان رصد کند و گزارش عملکرد آنها را به دستگاه‌های بالادستی استانی و ملی ارسال کند.

وی تصریح کرد: ما در حوزه ازدواج بانک‌ها را موظف کردیم که گزارش عملکرد ماهانه خود را در زمینه پرداخت وام ازدواج به ما اعلام کنند که بر اساس گزارش‌هایی که به دست ما رسیده، از آغاز سال ۹۵ تاکنون، ۱۵ هزار نفر در استان وام ازدواج دریافت کرده‌اند و هنوز هم ۲۰ هزار نفر دیگر در صف انتظار هستند.

عزیزپور خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده تا پایان سال، بخش عمده‌ای از متقاضیان وام ازدواج، تسهیلات دریافت می‌کنند و به مابقی افراد حتماً تا سال آینده پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: در بحث مسکن هم آمادگی داریم که جوانان متقاضی مسکن را در مسکن‌مهرهایی که در حوالی شهرها یا شهرکهای جدید ایجاد شده، اسکان دهیم، هرچند استقبال در این بخش زیاد نبوده و هنوز واحدهای مسکن مهر زیادی وجود دارد که بدون متقاضی مانده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: ورزش و جوانان استان در حوزه اشتغال بر روی عملکرد دستگاه‌های متولی اشتغال نظارت می‌کند و برنامه‌های اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فنی و حرفه‌ای را در زمینه اشتغالزایی رصد می‌کند.

وی افزود: همچنین عملکرد دستگاه‌هایی که تعهد اشتغال داشته‌اند را پایش می‌کند تا معلوم شود که به تعهد خود عمل کرده‌اند یا خیر؛ تلاش ما در حوزه اشتغال این است که نگرش جوانان از کارمند محوری و پشت میز نشینی به کارآفرینی تغییر پیدا کند.

عزیزپور عنوان کرد: در بخش هویت جوانان هم با دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و مذهبی مثل کانون‌های مساجد، سپاه و تبلیغات اسلامی همکاری داریم.

وی تصریح کرد: در راستای افزایش مشارکت اجتماعی جوانان، تعداد سازمانهای مردم نهاد را از هفت به ۱۹ رسانده‌ایم و البته کارهای مقدماتی مربوط به شش سازمان دیگر در حال انجام است تا تعداد این N.G.Oها به ۲۵ سازمان برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خاطرنشان کرد: برای بحث اموزش جوانان هم از دستگاه‌هایی که ماهیت آموزشی دارند، استفاده می‌شود و از طریق صداو سیما و نیز برگزاری روزانه کلاس‌های آموزشی، به توانمند‌سازی جوانان پرداخته می‌شود.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT1

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه