تاریخ خبر: ۲۶ دی ۱۳۹۵
خانه‌به‌دوشی اعضای کتابخانه ۱۷ شهریور خرم‌آباد

خانه‌به‌دوشی اعضای کتابخانه ۱۷ شهریور خرم‌آباد

خرم آباد – مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان از بلاتکلیفی اعضای کتابخانه ۱۷ شهریور خرم آباد خبر داد و گفت: آموزش و پرورش از ما می خواهد کتابخانه را تخلیه کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، علی جهان آرا پیش از ظهر یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های لرستان در محل استانداری لرستان در سخنانی با انتقاد از بلاتکلیفی اعضای کتابخانه ۱۷ شهریور خرم آباد اظهار داشت: کتابخانه اصلی۱۷ شهریور خرم آباد از سوی استاندار سابق لرستان تخریب شد و این کتابخانه به هنرستانی در شهر منتقل شد.

وی با بیان اینکه این کتابخانه به صورت ضرب الاجلی از سوی استاندار سابق لرستان به هنرستان ام البنین منتقل شد گفت: قرار بود که به جای کتابخانه اصلی یک کتابخانه برای ما در نظر بگیرند که این امر رخ نداد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان با بیان اینکه هم اکنون اعضای کتابخانه ۱۷ شهریور در مکان فعلی وضعیت خوبی برای مطالعه ندارند گفت: آموزش و پرورش نیز از ما مدام می خواهد که این هنرستان را تخلیه کنیم.

جهان آرا با بیان اینکه در زمان استاندار سابق لرستان بدون اینکه جایی برای ما در نظر بگیرند کتابخانه قدیمی را تخریب کردند گفت: قرار بود ما به صورت موقت در هنرستان فعلی آموزش و پرورش مستقر شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به معضل کتابخانه های فرسوده در لرستان اشاره کرد و گفت: ما در حال حاضر کتابخانه های فرسوده زیادی در استان داریم که باید بازسازی شوند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان زیر قفسه های برخی کتابخانه های لرستان سنگ گذاشته شده و اگر سنگ ها را از زیر آنها برداریم قفسه ها می ریزند گفت: در حال حاضر کتابخانه های لرستان بیش از یک میلیارد تومان از شهرداری های استان طلب دارند و اگر این میزان اعتبار پرداخت شود زمینه برای بازسازی کتابخانه های فرسوده لرستان فراهم می شود.

بنابراین گزارش، پیش از این در تاریخ ۲۲ فروردین ماه سال ۹۲ در اقدامی ناگهانی کتابخانه ۱۷ شهریور به عنوان قدیمی ترین کتابخانه شهر خرم آباد با قدمتی بیش از ۵۰ سال برای تعریض خیابان تخریب شد. تخریب این کتابخانه در حالی صورت گرفت که خرم آباد به لحاظ فضای کتابخانه ای با کمبود جدی مواجه بود.

این کتابخانه دارای نزدیک به ۲۰ هزار جلد کتاب و حدود دو هزار نفر عضو بود که تخریب آن موجب بلاتکلیفی اعضای این کتابخانه عمومی شده است.

Facebook Twitter Google+ اشتراک

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه