تاریخ خبر: ۲۶ دی ۱۳۹۵
معاون استاندار لرستان: «فولاد ازنا» افتتاح می‌شود/ ایجاد ۱۶ هزار فرصت شغلی در لرستان

معاون استاندار لرستان: «فولاد ازنا» افتتاح می‌شود/ ایجاد ۱۶ هزار فرصت شغلی در لرستان

خرم آباد – معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان از افتتاح کارخانه فولاد ازنا با حضور وزیر صنعت خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد غضنفری ظهر یکشنبه در کارگاه آموزشی پروژه «جی نف» اظهار داشت: این طرح یکی از اولویت های وزارت ارتباطات است که تحت عنوان طرح ملی «جی نف» معرفی شد.

وی با بیان اینکه به دلیل سازگاری شرکت پست این وظیفه به شرکت پست و باهمکاری ۱۳ دستگاه اجرایی دیگر محول شد افزود: این طرح یکی از طرح های مهم و تاثیرگذار بوده و بنابراین خروجی آن باید دقیق و صحیح باشد که در دولت الکترونیک از آن استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: لرستان امسال در بحث اقتصاد مقاومتی به عنوان الگو به همراه دو استان دیگر انتخاب شد و این امر ناشی از نیروی انسانی ماهر و یک مدیریت خوب است.

غضنفری افزود: در بحث اشتغال که یک چالش اصلی در استان است بیش از ۴۵۰ مقام ارشد کشور به استان دعوت شده اند و شناخت خوبی از استان حاصل و این امر کمک به رفع موانع استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه همچنین لرستان در بحث رفع موانع تولید و سرمایه برای تولید در بین همه استانهای کشور با جذب بالاترین درصد نسبت به سهمیه کل کشور رتبه اول را کسب کرده است افزود: همچنین از نظر وزارت کار استان لرستان رتبه اول را در این وزارت خانه را کسب کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان اظهارداشت: در بحث اشتغال ۲ هزار میلیارد سرمایه گذاری در لرستان شده و ۱۶ هزار فرصت شعلی ایجاد شده است.

غضنفری با بیان اینکه ۱۳۸ واحد تعطیل شده و راکد در استان وجود داشت که با اقدامات صورت گرفته احیا شده اند گفت: از این تعداد ۹۲ واحد در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی احیا شده اند.

وی با اشاره به ایجاد شش هزار فرصت شغلی در لرستان گفت: کارخانه فولاد ازنا نیز به زودی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به نرخ بیکاری در لرستان از ۲۲.۲ درصد در سال ۹۱ به ۱۳.۳ درصد در سال ۹۴ کاهش یافته است گفت: همچنین میزان صادرات غیر نفتی لرستان طی امسال ۳۶ درصد افزایش یافته است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه