تاریخ خبر: ۲۷ دی ۱۳۹۵
ناکامی میزبان شورای فرهنگ عمومی بروجرد در ممنوع کردن ورود خبرنگاران

ناکامی میزبان شورای فرهنگ عمومی بروجرد در ممنوع کردن ورود خبرنگاران

درخواست میزبان شورای فرهنگ عمومی بروجرد مبنی بر ممنوعیت حضور برخی خبرنگاران مردمی در جلسات این شورا مورد نقد مسئولان و دیگر خبرنگاران این شهرستان قرار گرفته و رد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد ظهر امروز با حضور مسئولان این شهرستان به بررسی برخی مصوبات جلسه گذشته و نیز اجرای برنامه‌های متنوع در دهه فجر امسال پرداخت تا مصوباتی نیز در این موارد به همراه داشته باشد.

عدم دعوت برخی رسانه‌های به جلسات

مهم‌ترین و بحث‌برانگیزترین موضوع جلسه ظهر امروز ممانعت از حضور برخی خبرنگاران رسانه‌های جریان ساز و مردمی این شهرستان به بهانه نبود جا و مکان برگزاری بود تا اعتراض مسئولان و خبرنگاران را به این رویه ناپسند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برانگیزد و حرف‌هایی در این خصوص ردوبدل شود.

عدم دعوت از خبرنگار خبرگزاری “تسنیم” در جلسات این شورا همواره مطلبی است که خبرنگار این رسانه را با چالش جدی پوشش رسانه‌ای این‌گونه جلسات مواجه کرده است تا امروز نیز در اقدامی ناپسند اسامی رسانه‌هایی که به دعوت از این اداره در جلسه حضور یافته‌اند توسط رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شود و خبرنگار خبرگزاری تسنیم از حضور در این جلسه محروم شود اما پیگیری خبرنگار این رسانه سبب شد مسئولان این شهرستان با انتقاد از رویه این اداره در دعوت از این خبرگزاری جریان ساز خواستار تغییر مواضع این نهاد نسبت به خبرگزاری یادشده شوند.

دعوت گزینشی رسانه‌ها

سرهنگ مجید سوری فرمانده سپاه شهرستان بروجرد در سخنانی با تقدیر از خبرگزاری جریان ساز تسنیم این رسانه را برتر از دیگر رسانه‌ ها معرفی و گفت: خبرگزاری تسنیم فعالیتی بهتر از دیگر رسانه‌ها داشته و نباید از حضور در جلسات محروم شود.

وی افزود: این رسانه با دارا بودن دفاتری متعدد در سراسر کشور و حتی خارج از کشور رسانه‌ای بین‌المللی و مقید به مبانی انقلاب اسلامی است و باید در جلسات حضور و مشارکتی فعال داشته باشد و دبیر جلسه نیز از انتخاب گزینشی خبرنگاران خودداری کند.

فرمانده سپاه شهرستان بروجرد بیان کرد: در صورت نبود مکان مناسب برای برگزاری این جلسه بهتر است دبیر جلسه پس از اتمام جلسه مذکور با دعوت از تمامی خبرنگاران رسانه‌های مختلف این شهرستان مصوبات جلسه را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا شائبه گزینشی دعوت کردن رسانه‌ها پیش نیاید.

مدیرمسئول یکی از نشریات بروجرد با انتقاد از رویه اشتباه اداره ارشاد بروجرد و گزینشی دعوت کردن رسانه ها گفت: رسانه‌های مختلف و ازجمله خبرگزاری جریان ساز تسنیم باید در جلسات به‌صورت آزادانه حضورداشته باشند و کسی مانع حضور آن‌ها و ابراز عقیده‌شان نشود.

علیرضا دلیری فرمانده انتظامی بروجرد دیگر مسئولی بود که با دفاع جانانه از خبرنگاران بیان کرد: دیکته کردن موضوعات به خبرنگاران بی‌حرمتی به آن‌ها و رسالتشان است چون خبرنگاران هریک با حضور در جلسات برداشت‌هایی متفاوت از آن جلسه دارند که خود می‌تواند منشأ اثرات نیکویی باشد.

تعین تکلیف بنر زنی در شهر بنرها!

تعین تکلیف مصوبه عدم نصب بنرهای تسلیت متوفا و تبریک و تقدیر از مسئولان از دیگر مصوبات این جلسه بود که بر اساس آن مقرر شد سازمان زیباسازی شهرداری بروجرد نسبت به چاپ و نصب این بنرها در سطح خیابان‌های شهر و میدان‌ها اصلی ممانعت به عمل‌آورند و نیز بنرهای تبلیغاتی با تائید اداره ارشاد اسلامی بروجرد و رعایت قانون سراسری در این خصوص نصب شوند.

بررسی آسیب‌های اجتماعی همچون فراگیر شدن طلاق و بدحجابی در سطح شهر نیز از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود تا مسئولان نسبت به برگزاری جلساتی مجزا درزمینهٔ آسیب‌های اجتماعی اقدام به عمل‌آورند.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 2156108 image image

یک دیدگاه

  • متاسفم که از اصل قضیه خبر ندارید و تنها بنا به اظهارات یک خبرنگار جوان که برداشت ذهنی خودش را در درج نموده ، شما هم عیناً درج نمودید . اگر در قرآن کریم بیان شده که قلم نویسندگان ار دما شهدا مقدس تر است برای بیان حقایق بوده است . من در آن جلسه حضور داشتم و همیشه از ۳۰ صندلی اتاق جلسه ۱۰ تا ۱۲ صندلی را خبرنگاران هستند که حضور دارند و همواره برخی از اعضاء خارج از اتاق می نشینند . جای بسی تأسف است  از اینگونه قضاوت ها