تاریخ خبر: ۲۷ دی ۱۳۹۵
۴۱۰۰ شغل با افتتاح ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد در شهرستان سلسله ایجاد می‌شود

۴۱۰۰ شغل با افتتاح ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد در شهرستان سلسله ایجاد می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: با تکمیل کامل ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد شهرستان سلسله برای ۱۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

علی امید سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سلسله اظهار داشت: ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد یکی از بزرگترین ایستگاه‌های پمپاژ در غرب کشور محسوب می‌شود که عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۸۳ آغاز شده است.

وی عنوان کرد: هدف از احداث این ایستگاه پمپاژ، تأمین آب لازم برای آبیاری تحت فشار سه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشت الشتر از طریق رودخانه کهمان بوده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه این ایستگاه دارای ۱۱ الکتروپمپ است که هرکدام ۳۵۵ کیلووات قدرت دارند، خاطرنشان کرد: ایستگاه پمپاژ فیض‌آباد دارای دو ایستگاه ثانویه بوده و طول مسیر آبرسانی آن سه هزار و ۳۰۰ متر و طول کانال‌های آبرسانی نیز ۱۱ هزار متر است.

سیفی عنوان کرد: تاکنون سه ایستگاه پمپاژ برای این ایستگاه ساخته و پمپ‌های آن نیز نصب و برق‌رسانی آن انجام و کانال انتقال آب اصلی نیز به طول ۱۱ کیلومتر شبکه اصلی انجام شده و در حال حاضر ۶۰۰ هکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۹۸ میلیارد ریال برای طرح هزینه صرف شده است، تصریح کرد: احداث شبکه‌های فرعی آبیاری تحت فشار این طرح به مقدار دو هزار و ۶۰۰ هکتار باقی مانده که جهت تکمیل آنها به ۲۰۰ میلیارد اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان بیان کرد: با تکمیل و بهره‌برداری کامل از این طرح برای ۱۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

وی گفت: تا پایان سال ۹۶، یک هزار و ۴۰۰ هکتار دیگر از این اراضی منطقه تحت پوشش شبکه آبیاری تحت فشار فیض‌آباد قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 139211021027484231960644 image image

یک دیدگاه