تاریخ خبر: ۲۹ دی ۱۳۹۵
تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی خرم‌آباد ۲ ماه دیگر افتتاح می‌شود

تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی خرم‌آباد ۲ ماه دیگر افتتاح می‌شود

خرم‌آباد- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان از بهره‌برداری تصفیه‌خانه شماره دو خرم‌آباد ظرف دو ماه آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، بختیار رازانی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از روند اجرای تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره دو خرم آباد اظهار داشت: در این بازدید اقدامات رفع گرفتگی منهول ها، ترمیم شبکه فاضلاب شهرک، ورود پساب واحدهای صنعتی به تصفیه خانه و در نهایت رفع نقص موارد احتمالی و بهره برداری لازم و همچنین برآورد و اجرای فضای سبز تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۲ خرم آباد در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: یکی از طرح های با ارزش زیست محیطی پروژه تصفیه خانه شهرک های صنعتی است که فاضلاب واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی را تصفیه و فیلتر می کند و علاوه بر جلوگیری از آلودگی سطحی، از آلودگی آب های زیرزمینی نیز جلوگیری کرده و از پساب این تصفیه خانه برای مصارف فضای سبز می توان استفاده کرد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان عنوان کرد: تاکنون ۳ تصفیه خانه در شهرکهای صنعتی شماره ۱ و ۲ خرم آباد و بروجرد ایجاد و تجهیز شده است که تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۱ خرم آباد یک مدول بوده و با فرآیند سیستم لجن فعال و با ظرفیت تصفیه ۳۵۰ متر مکعب در روز منطبق با استانداردهای زیست محیطی فعالیت می کند و دارای قسمتهای مختلف ایستگاه پمپاژ و آشغالگیر، متعادل ساز بی هوازی، هوا دهی، ضدعفونی، ذخیره پساب، لجن، بستر لجن خشک کن و واحد دانه گیر و چربی گیر است.

رازانی یادآور شد: سیستم تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۲ خرم آباد نیز با طراحی سه مدول بوده که در حال حاضر یک مدول بوده و دبی ورودی بر اساس سه مدول هزار و ۲۰۰ متر مکعب در روز و دبی ورودی برای یک مدول اجرا شده ۴۰۰ متر مکعب و سیستم تصفیه خانه به صورت لجن فعال است.

وی افزود: با اقدامات و تمهیداتی که اندیشیده شده، پیش بینی می شود ظرف ۲ ماه آینده فاضلاب واحدهای صنعتی وارد این تصفیه خانه شده و تصفیه خانه شروع به کار کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه