تاریخ خبر: ۲۹ دی ۱۳۹۵
دوره‌های آموزشی “طرح تکاپو” در استان لرستان آغاز شد

دوره‌های آموزشی “طرح تکاپو” در استان لرستان آغاز شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: دوره‌های آموزشی “طرح تکاپو” از امروز در استان لرستان آغاز شده است.

علی آشتاب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، به اجرایی شدن طرح تکاپو در استان اشاره کرد و اظهار داشت: طرح تکاپو یا طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در ۳۸ رسته شغلی مانند رسته پرورش زنبور عسل، پوشاک، سنگ، گردشگری و گیاهان دارویی در استان لرستان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان لرستان سومین استان پایلوت طرح تکاپو قرار گرفته است افزود: پیش بینی شده است در صورت تأمین اعتبار در قالب طرح تکاپو ۱۲ هزار شغل در استان ایجاد شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه رسته‌های شغلی متناسب با ظرفیت هر شهرستان پیش بینی شده است، عنوان کرد: از امروز کلاس‌های آموزشی طرح تکاپو در رسته زنبور عسل آغاز شده است و فردا نیز با حضور منصوری معاون کار آفرینی و اشتغال وزیر کار و رئیس ستاد طرح تکاپوی کشور کلاس‌های آموزشی پوشاک در اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان برگزار می‌شود.

وی به رایگان بودن آموزش‌های طرح تکاپو اشاره کرد و گفت: کلاس‌های آموزشی رسته زنبور عسل از امروز با حضور ۴۰ نفر در اداره کار آغاز شده است و فردا نیز در رسته پوشاک آموزش‌های لازم شروع می‌شود.

آشتاب بیان کرد: در رابطه با آموزش، برند سازی و فروش، کارشناسان سازمان بین المللی یونیدو حضور دارند و آموزش‌های لازم را به کارآموزان ارائه می‌دهند.

وی تصریح کرد: این آموزش‌ها با هماهنگی‌های انجام گرفته با اتحادیه‌ها، صنوف، و تشکل‌هایی رسته‌ها زیر نظر آنها قرار دارند به افرادی که تمایل دارند آموزش تخصصی لازم را ببینند ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image وزیر بهداشت image

یک دیدگاه