تاریخ خبر: ۰۵ بهم ۱۳۹۵
آغاز ساخت‌ مجدد دکل مخابراتی شهرستان سلسله/ مجوزهای قانونی ساخت اخذ شد

آغاز ساخت‌ مجدد دکل مخابراتی شهرستان سلسله/ مجوزهای قانونی ساخت اخذ شد

ساخت دکل مخابراتی شهرستان سلسله که به دلیل جانمایی نامناسب تخریب‌شد با اخذ مجوزهای قانونی مجدد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سلسله، طی ماه گذشته وزیر ارتباطات به‌منظور پیگیری کمبودهای حوزه ارتباطی و بازدید طرح‌های مخابراتی سفری به شهرستان‌های محروم سلسله و دلفان داشت که دستاورد این سفر به شهرستان سلسله اتصال و بهره‌مندی بیش از ۲۰۰ روستای شهرستان از اینترنت پرسرعت بود.

پس از سفر وزیر از سوی اداره مخابرات شهرستان سلسله اقدام به ساخت دکلی مخابراتی در جاده روستای اکبرآباد به عالم آباد به‌منظور بهره‌مندی ساکنان بیش از ۲۰ روستای شهرستان در این حوزه گردید و به دنبال آن از سوی اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان اقدام به تخریب تأسیسات زیربنایی این دکل شد که این اقدام واکنش‌هایی را هم در فضای مجازی به دنبال داشت به همین منظور خبرگزاری تسنیم بنا را بر آن داشت تا پیگیر چگونگی علت تخریب این تأسیسات شود به منظور در گزارشی با عنوان دستاورد سفر وزیر ارتباطات به سلسله تخریب شد به این موضوع پرداخت که خبرها حاکی از آغاز عملیات تأسیس این دکل مخابراتی در همان محدوده است.

محسن ملکی رئیس اداره راهداری سلسله در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در خصوص ساخت دکل مخابراتی واقع در روستای اکبرآباد برای مرحله اول ساخت هیچ‌گونه مجوزی از سوی اداره مخابرات گرفته نشده بود و هماهنگی لازم با اداره راهداری برای کسب تکلیف نیز صورت نگرفته بود.

وی افزود: با عنایت به اینکه تأسیسات زیربنایی این دکل در فاصله پنج متری آکس جاده احداث‌شده بود، اداره راهداری سلسله نیز برحسب وظیفه قانونی خود برابر قانون ایمنی راه و راه‌آهن و پس از هماهنگی با دادستان شهرستان و در حضور مأموران انتظامی اقدام به تخریب ساخت‌وسازهای مذکور کرد.

رئیس راهداری سلسله با تأکید بر اینکه یقیناً اگر در ابتدا مراحل قانونی ساخت تأسیسات انجام‌شده بود هرگز اقدام به تخریب آن‌ها نمی‌شد عنوان کرد: هم‌اکنون مخابرات شهرستان سلسله نسبت به اخذ مجوزهای مربوطه اقدامات لازم را انجام داده و برابر مجوز صادره در فاصله هشت متری راه روستایی اکبرآباد -عالم مشغول به ساخت‌وساز سازه‌های این دکل مخابراتی هستند.

ملکی بیان کرد: کلیه حرایم جاده‌ها متعلق به دولت بوده و مطابق قانون ایمنی راه هرگونه ساخت‌وسازی بدون اخذ مجوز از وزارت راه ممنوع بوده و با کلیه متخلفان اعم از حقیقی و حقوقی مطابق قانون برخورد خواهد شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139506061320013428488344 DSC03320 139211110909185112012014 image

یک دیدگاه