تاریخ خبر: ۰۵ بهم ۱۳۹۵
احداث سد معشوره حق طبیعی و مسلم مردم شهرستان کوهدشت است

احداث سد معشوره حق طبیعی و مسلم مردم شهرستان کوهدشت است

فرماندار کوهدشت:
احداث سد معشوره حق طبیعی و مسلم مردم شهرستان کوهدشت است
شناسه خبر: ۱۳۰۶۶۸۵ سرویس: استانها
۰۵ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۶:۵۲
سد معشوره
فرماندار کوهدشت به وجود مشکل آب آشامیدنی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای کشاورزی و صنعت آب کافی در این شهرستان وجود ندارد بنابراین احداث سد معشوره حق طبیعی و مسلم مردم این منطقه و مطالبه عمومی آن‌ها است..

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، نورمحمد فردی بیرانوند ظهر امروز در جلسه کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان با اشاره به لزوم تشکیل این جلسه اظهار داشت: این جلسه با محوریت پایش فرونشست زمین دشت کوهدشت و بررسی علل و عوامل فرونشست و نحوه مقابله با آن و همچنین تقویت سفره‌های زیرزمینی کوهدشت برگزارشده است.

وی بابیان اینکه محور توسعه شهرستان کوهدشت کشاورزی است، افزود: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد درآمد مردم این شهرستان از فعالیت در بخش کشاورزی به دست می‌آید باید با انجام اقداماتی نسبت به توانمندسازی این بخش اقدام کرد.

فرماندار کوهدشت با اشاره به افت میزان آب‌های زیرزمینی این شهرستان عنوان کرد: میزان آب موجود در سفره‌های زیرزمینی به مرز هشدار رسیده‌اند و کشاورزی بدون آب معنا ندارد و از سویی ۷۳۲ حلقه چاه در کل شهرستان کوهدشت وجود دارد که بیشتر آن‌ها غیر کارشناسی و بعضاً بدون مجوز حفرشده‌اند.

وی به لزوم تشکیل کارگروهی درزمینهٔ محافظت از منابع آبی تأکید و تصریح کرد: کشاورزان باید در زمینهٔ وضعیت بحرانی منابع آبی توجیه شوند همچنین تغییر الگوی کشت و استفاده صحیح از منابع آبی در شرایط کنونی ضروری است و کشت محصولات آب‌دوست همچون ذرت و چغندر باید ممنوع شود.

فردی بیرانوند به لزوم توجه ویژه به مباحث آبخیزداری و آبخوان‌داری اشاره کرد و گفت: این عوامل سبب تقویت سفره‌های زیرزمینی و همچنین جلوگیری از ایجاد سیلاب‌های احتمالی می‌شود علاوه بر اینکه سلامت مردم را نیز تأمین می‌کند.

وی تأکید کرد: به‌هیچ‌عنوان مجوز حفر چاه جدید در شهرستان کوهدشت داده نمی‌شود و در تمام چاه‌ها نیز باید از کنتور هوشمند استفاده شود.

فردی بیرانوند به وجود مشکل آب آشامیدنی در شهرستان کوهدشت اشاره کرد و گفت: برای کشاورزی و صنعت آب کافی در این شهرستان وجود ندارد بنابراین احداث سد معشوره حق طبیعی و مسلم مردم این منطقه و مطالبه عمومی مردم است و ما از آن دست نخواهیم کشید.

انتهای پیام/

R41450/P41362/S6,72/CT11

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه