تاریخ خبر: ۰۸ بهم ۱۳۹۵
قوه قضائیه در مبارزه با عاملان مفاسد اقتصادی صریح عمل کند/ اشرافی‌گری مسئولان پاشنه‌آشیل انقلاب است

قوه قضائیه در مبارزه با عاملان مفاسد اقتصادی صریح عمل کند/ اشرافی‌گری مسئولان پاشنه‌آشیل انقلاب است

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد:
قوه قضائیه در مبارزه با عاملان مفاسد اقتصادی صریح عمل کند/ اشرافی‌گری مسئولان پاشنه‌آشیل انقلاب است
شناسه خبر: ۱۳۰۹۳۷۵ سرویس: استانها
۰۸ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۶:۱۵
متقی نیا
امام‌جمعه موقت خرم‌آباد بابیان اینکه قوه قضائیه باید در مبارزه با عاملان مفاسد اقتصادی جدی و صریح عمل کند عنوان کرد: مفاسد اقتصادی به اقتصاد کشور ضربه می‌زند و ضرر آن به مردم می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد حجت‌الاسلام قاسم متقی‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد با اشاره به آغاز دهه فجر اظهار داشت: در دهه فجر باید به بازخوانی اندیشه‌های امام راحل توجه کنیم و در راستای گفتمان انقلاب اسلامی مسئولیت‌پذیر باشیم که لازمه تحقق این امر بازخوانی اندیشه‌های امام خمینی(ره) است.

وی بابیان اینکه موضوع اعلام‌خطر اشرافی‌گری مسئولان نظام یکی از مسائلی است که در اندیشه امام خمینی(ره) برجسته و پررنگ است افزود: امام راحل می‌فرماید مادامی‌که مسئولان از طبقه متوسط و مادون متوسط تشکیل شوند امکان ندارد هیچ قدرتی اوضاع انقلاب را بر هم بزند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد بابیان اینکه مقام معظم رهبری فرآیند تحقق انقلاب را در پنج مرحله تشریح کرده است عنوان کرد: ایجاد انقلاب با از بین بردن رژیم سابق، ایجاد نظام اسلامی با تثبیت قانونی سازوکار آن، ایجاد دولت اسلامی به معنای اینکه مسئولان سه قوه باید ویژگی‌هایی داشته باشند، ایجاد کشور اسلامی و ایجاد تمدن اسلامی پنج مرحله فرآیند تحقق انقلاب اسلامی از دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب است که در حال حاضر در مرحله سوم فرآیند انقلاب قرار داریم.

وی بابیان اینکه نخستین اولویت یک مسئول باید رضای خدا باشد نه اینکه منافع خود، خانواده و جناح را در اولویت قرار دهد تصریح کرد: مقام معظم رهبری در تشریح ویژگی‌های کارگزاران نظام می‌فرمایند انقلابی بودن، نقش‌آفرینی و اهمیت دادن به نقش‌آفرینی مردم برای انتخاب مسئولان، تمسک به اهل‌بیت(ع) و پیروی از سیره علوی ازجمله ویژگی‌های مسئولان نظام است.

متقی نیا به حادثه ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت: باید از شهدای پرافتخار عرصه آتش‌نشانی و جوانمردان بی‌ادعایی که باروحیه بسیجی، هستی خود را برای نجات دیگران در اوج خدمت ایثارگرانه فدا کردند تجلیل کنیم.

وی اظهار داشت: ضرورت شناسایی و ایمن‌سازی ساختمان‌های ناامن و ضرورت تجهیز آتش‌نشانی‌ها از درس‌های حادثه پلاسکو است و این امر تنها مختص تهران نیست و در همه استان‌ها باید بررسی شود.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد افزود: مقام معظم رهبری بر ادامه مبارزه با مفاسد اقتصادی از سوی قوه قضائیه و سایر ارگان‌ها تأکید دارد که باید از ورود قوه قضائیه در مبارزه جدی با مفاسد تقدیر و حمایت همه‌جانبه کرد؛ باید از عملکرد قوه قضائیه در ورود به مبارزه با مفاسد اقتصادی ازجمله حقوق‌های نجومی و پرونده‌های سنگین اقتصادی حمایت کرد.

وی بابیان اینکه قوه قضائیه باید در مبارزه با عاملان مفاسد اقتصادی جدی و صریح عمل کند عنوان کرد: مفاسد اقتصادی به اقتصاد کشور ضربه می‌زند و ضرر آن به مردم می‌رسد بنابراین ضمن حمایت از قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی، اعلام می‌کنیم این موضوع تنها مختص تهران نیست و در همه‌جا باید با مفاسد اقتصادی مبارزه شود.

متقی‌نیا به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری اشاره و بیان کرد: باید از افراد پاک‌دامن و زحمت‌کش در شوراهای اسلامی شهر و روستا تقدیر شود؛ قانونی در موردبررسی اموال اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود دارد که باید انجام و افراد پاک‌دامن و پاک دست معرفی شوند، باید بدانیم اعضای شوراها مفسد و سوءاستفاده‌چی نبوده‌اند و قانون را دور نزده‌اند.

وی به نقش ایران در نشست آستانه قزاقستان اشاره و تصریح کرد: این نشست یک پیروزی برای محور مقاومت در عرصه میدانی و دیپلماتیک بود به‌طوری‌که شکست طرح‌های غرب به‌ویژه آمریکا و موفقیت تلاش‌های منطقه‌ای ایران برای مبارزه با ترورسیم نتیجه این نشست بوده است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد یکی از پیامدهای بسیار خوب این نشست را ایجاد شکاف عمیق و اختلاف بین گروه‌های مسلح سوری با تروریست‌های خارج از سوریه دانست و گفت: غربی‌ها طرح منع سفر سردار سلیمانی به کشورهای جبهه مقاومت را در کنگره آمریکا مطرح کرده‌اند که این‌یکی از نشانه‌های شکست غربی‌ها است.

وی اظهار داشت: محیط‌زیست و منابع طبیعی ما با فاجعه بزرگی روبه‌رو است و نیاز است به مصداق حی علی خیر عمل به کاشت نهال در استان بپردازیم و به یاد شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم یک حرکت مردمی و رسانه‌ای در راستای نهضت غرس نهال و کاشت نیم میلیون نهال در لرستان انجام شود.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه