تاریخ خبر: ۱۰ بهم ۱۳۹۵
خطر در کمین دانش‌آموزان خرم‌آباد؛ ۶۰ درصد مدارس فرسوده و تخریبی است

خطر در کمین دانش‌آموزان خرم‌آباد؛ ۶۰ درصد مدارس فرسوده و تخریبی است

۶۰ درصد مدارس ناحیه یک شهرستان خرم آباد تخریبی و فرسوده است که زنگ خطری برای دانش آموزان و مسئولان است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، بیش از ۶۰ درصد مدارس ناحیه یک شهرستان خرم آباد این روزها وضعیت مناسبی ندارند و فروده و یا تخریبی هستند که زنگ هشداری برای مسئولان و دانش آموزان است.

تخریبی و فرسوده بودن مدارس خرم آباد موضوع تازه‌ای نیست و در چند سال اخیر مسئولان مدام در مورد آن اعلام هشدار کرده‌اند اما هیچ تغییری حاصل نشده و در هر جسله این موضوع فقط تکرار می‌شود.

اسدالله عباس زاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان خرم آباد ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد اظهار داشت: حدود ۳۲۰۰ متر فضا متروکه در منطقه چهار راه فرهنگ شهرستان خرم آباد وجود دارد که در این راستا معطل سرمایه‌گذار هستیم زیرا توسعه آن از عهده آموزش و پرورش خارج است و درخواست داریم این زمین را به مجتمع فرهنگی، رفاهی و تجاری تغییر کاربری دهیم.

وی افزود: درخواست داریم این مقدار فضا تغییر کاربری پیدا کرده و در جذب سرمایه‌گذار جهت احداث مجتمع رفاهی، تجاری و فرهنگی کمک صورت گیرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان خرم آباد با بیان اینکه آموزش و پرورش شهرستان دورود از نظر منابع خودکفا است عنوان کرد: آموزش و پرورش شهرستان دورود ماهیانه بیش از ۱۰۰ میلیون تومان درآمد دارد.

وی بیان کرد: در بحث اسکان شهرستان خرم آباد علی‌رغم اینکه جذب خوبی از گردشگر داشته ولی مشکلاتی نیز در این راستا وجود دارد.

عباس زاده با اشاره به اینکه ۳۰ درصد مدارس ناحیه یک شهرستان خرم آباد فرسوده و ۳۰ درصد دیگر تخریبی هستند گفت: به ناچار دانش آموز در این مدارس وجود دارد؛ تنها ۴۰ درصد از مدارس ناحیه یک شهرستان خرم آباد رو پا هستند که در این راستا باید با جدیت چاره‌ای اندیشیده شود تا در آینده دچار مشکل نشویم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 2141633 image image

یک دیدگاه