تاریخ خبر: ۱۱ بهم ۱۳۹۵
۳۵۰ خانوار دارای ۲ عضو معلول در لرستان پشت نوبت تأمین مسکن هستند

۳۵۰ خانوار دارای ۲ عضو معلول در لرستان پشت نوبت تأمین مسکن هستند

لرستان گفت:۳۸۱ واحد مسکن مهر برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان لرستان در دست احداث است.

اسداله حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد در رابطه با وضعیت مسکن مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان اظهار داشت: از آغاز طرح نهضت مسکن (سال ۸۹) تاکنون ۴۵ هزار و ۱۵ واحد مسکن در قالب تعاونی‌های مسکن، مسکن و سایر روش‌ها ( خرید و ساخت) برای مددجویان بهزیستی استان تأمین‌شده است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون دو برنامه اصلی برای تأمین مسکن مددجویان وجود دارد افزود: تأمین مسکن مددجویان در برنامه مسکن خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر و مسکن خانوارهای عادی (بی‌سرپرست و تک معلول) در سطح شهر و روستاهای استان اجرا می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان بابیان اینکه هم‌اکنون ۳۸۱ واحد مسکن مهر برای مددجویان استان در دست احداث است، عنوان کرد: ۲۵۲ واحد مسکن مهر هم‌اکنون برای مددجویان بهزیستی در دست‌ساخت است که از این تعداد ۱۴۳ واحد مربوط به شهرستان خرم‌آباد، ۵۷ واحد بروجرد، ۱۱ واحد پلدختر، ۳۹ واحد الیگودرز و دو واحد مربوط به شهرستان دلفان است.

وی سهمیه جدید خانوارهای دارای دو عضو معلول و بیشتر در سطح شهرستان‌های استان را ۱۰۰ واحد برشمرد و بیان کرد: از این ۱۰۰ واحد سهمیه، ۱۲ واحد سهمیه شهرستان سلسله، ۲۰ واحد ازنا، ۱۳ واحد الیگودرز، پنج واحد بروجرد، پنج واحد خرم‌آباد، پنج واحد دورود، ۳۰ واحد کوهدشت، و ۱۰ واحد سهمیه دلفان است که بررسی‌های لازم برای این میزان در دست بررسی است.

حیدری گفت: تعداد خانوارهای دارای دو عضو معلول روستایی در سطح استان ۱۶۷ مورد است که از این تعداد ۱۳۰ خانوار برای تأمین مسکن به بنیاد مسکن استان معرفی‌شده است و از این تعداد ۹۳ نفر موفق به عقد قرارداد شده‌اند.

وی تصریح کرد: خانوارهای دارای دو عضو معلولی که قبل از سال ۹۴ اقدام به ساخت واحد مسکونی کرده‌اند ۹۱ خانوار بوده‌اند که از این تعداد ۴۷ خانوار شهری و ۴۴ خانوار روستایی هستند و ۱۶۱ نفر نیز مربوط به سایر خانوارها هستند که مستندات آن‌ها به بهزیستی کشور ارسال‌شده و در انتظار کمک‌های بلاعوض هستند.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان تعداد خانوارهای دو عضو معلول پشت نوبت مسکن را ۳۵۰ خانوار برشمرد و اظهار داشت: تکمیل مسکن مددجویان تحث پوشش بهزیستی استان لرستان نیازمند مشارکت خیران است و مردم نوع‌دوست برای مشارکت در این امر خیر می‌توانند کمک‌های خود را به شماره‌حساب ۳۳۰۶۹۰۷۳۴۵۴۸۰۳۱ و یا شماره ویژه عابر بانک ۵۰۲۹۰۸۷۰۰۰۰۹۵۸۸۸ واریز کنند.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT1

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

DSC03401 image image 8 (6)

یک دیدگاه