تاریخ خبر: ۱۱ بهم ۱۳۹۵
۳۸ دستگاه اجرایی لرستان به سامانه رخدادهای رایانه‌ای متصل است

۳۸ دستگاه اجرایی لرستان به سامانه رخدادهای رایانه‌ای متصل است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان گفت: ما ۳۸ دستگاه اجرایی استان را به سامانه جامع تعاملی مرکز ماهر متصل کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، شهاب حیدری عصر امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد با بیان اینکه مرکز ماهر مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای است، اظهار داشت: ما ۳۸ دستگاه اجرایی استان را به سامانه جامع تعاملی مرکز ماهر متصل کرده‌ایم.

وی افزود: تمامی اتفاقاتی که در حوزه سایبری کشور اتفاق بیفتد توسط این مرکز بالافاصله به دستگاه اجرایی مربوطه ارسال می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان عنوان کرد: مرکز آپا مرکز آگاهی رسانی، پشتیبانی و اطلاع رسانی است که بعنوان بازوی عملیاتی قرارگاه سایبری استان است.

وی بیان کرد: ما در این مرکز سه آزمایشگاه را در دست اقدام داریم که آزمایشگاه اول ما آزمایشگاه تخصصی شبکه می باشد که تست های نفوذ را در آن انجام می‌دهیم و اکنون این آزمایشگاه در مرحله تجهیز قرار دارد.

حیدری گفت: در این مرکز ۲ آزمایشگاه دیگر را در دست اقدام داریم که ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این طرح‌ها اختصاص داده‌ایم.

وی بیان کرد: یکی از وظایف قرارگاه پدافند سایبری استان پیدا کردن وصله‌هایی است که در شبکه‌های دستگاه های اجرایی وجود دارد که ما بتوانیم این وصله را ترمیم کنیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه