تاریخ خبر: ۱۲ بهم ۱۳۹۵
عملیات اجرایی ۲۶۹ پروژه در استان لرستان آغاز می‌شود

عملیات اجرایی ۲۶۹ پروژه در استان لرستان آغاز می‌شود

سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ اردو Türkçe العربیة English
Toggle navigation
استاندار لرستان:
عملیات اجرایی ۲۶۹ پروژه در استان لرستان آغاز می‌شود
شناسه خبر: ۱۳۱۳۵۶۹ سرویس: استانها
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۱:۱۶
بازوند
استاندار لرستان گفت:عملیات اجرایی ۲۶۹ پروژه دهه فجر امسال در استان لرستان آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد، هوشنگ بازوند صبح امروز در دیدار مدیران دستگاه‌های اجرایی استان لرستان با نماینده ولی فقیه در استان که در بیت نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد ضمن گرامیداشت دهه فجر اظهارداشت: بنا به فرموده امام خمینی (ره) این انقلاب معجزه الهی از جانب خدا بوده که به امت داده شده است بنابراین ما باید بتوانیم دستاورهای انقلاب را هر ساله به نسل جوان منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی اصل ولایت فقیه و نوع مدیریتی است که بر کشور انجام می‌گیرد، افزود: حضور همیشه در صحنه مردم دستاورد دیگری است که هر ساله در ۲۲ بهمن بیشتر از سال گذشته حضور پیدا می‌کنند.

استاندار لرستان یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی را حمایت از محرومان و مستضعفان دانست و عنوان کرد: مقام معظم رهبری همواره در ابلاغ سیاست‌های کلی نظام به این مقوله توجه دارد تا در سر لوحه کار قرار گیرد.

احیاء فرهنگ خودباوری دستاوردهای انقلاب اسلامی

وی احیاء فرهنگ خودباوری را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: احیاء فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است که امروز کار ساز است و خروجی خود را در مدیریت های جهادی نشان داده است.

بازوند با تأکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در مراسم و جشن‌های برپا شده انقلاب که ردم دارند حضور پیدا کنند، گفت: امیدواریم مدیران در این ایام با حضور در گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، حضور در مساجد و در بین مردم دستاوردهای انقلاب را به نسل جدید منتقل کنند.

بهره‌برداری ۱۹۹۴ پروژه در استان لرستان

وی در رابطه با انجام فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی در استان نیز خاطر نشان کرد: امسال حدود ۱۹۹۴ پروژه با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۸۹ میلیون تومان در استان لرستان به بهره‌برداری می رسد.

استاندار لرستان اظهارداشت: امسال در دهه فجر آغاز عملیات اجرایی ۲۶۹ پروژه در استان لرستان آغاز می‌شود که از جمله این پروژه‌ها آغاز عملیات اجرایی نیروگاه هزار مگاواتی خرم‌آباد بود که هفته گذشته با حضور وزیر نیرو کلنگ زنی شد.

وی افزود: بنا شده است در برنامه ششم توسعه ۲۵ هزار مگاوات برق در طول پنج سال به ظرفیت برق کشور اضافه شود و یک پنجم منابع آن از منابع دولت و مابقی از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود که از این پنج هزار مگاوات در سال اول هزار مگاوات به استان لرستان توسط دولت سرمایه‌گذاری شود.

بازوندبه سرمایه‌گذاری ۵۰۰ مگاواتی برق در شهرستان بروجرد اشاره و عنوان کرد: اخیر در فضای مجازی مطرح شده که استان لرستان از محرومیت خارج شده است و نام این استان از استان‌های محروم حذف شده در صورتی که واقعیت به این شکل نیست هرچند که خیلی تمایل نداریم که اسم لرستان محروم باشد چون با توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی امتیاز خاصی ندارد.

وی بیان کرد: در بحث محرومیت و مناطق توسعه نیافته باید گفت سال۹۰ مجلس شورای اسلامی طرحی را تصویب کرد که دو درصد درآمدهای عمومی دولت به مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص پیدا کند که سال ۹۰ در برنامه پنجم ماده ۱۸۰ قید شد که در این زمینه سال ۹۰، ۱۰۰ میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص دادند اما در سال ۹۱ این اعتبار صفر شد و مبلغی به استان اختصاص پیدا نکرد.

اختصاص ۴۲۶ میلیارد تومان اعتبار به لرستان از محل ماده ۱۸۰

استاندار لرستان با بیان اینکه سال۹۲ این اعتبار لرستان به ۴۹ میلیارد تومان و در سال ۹۳ به ۱۶۰ میلیارد تومان رسید، گفت: سال ۹۳ این قانون مجدد اصلاح شد و دو درصد از درآمد عمومی دولت به سه درصد افزایش یافت و بودجه استان نیز در این بخش سال ۹۴ به ۲۷۰ میلیارد تومان و در سال ۹۵ به ۴۰۴ میلیارد تومان رسید و برای سال ۹۶ نیز از این محل ۴۲۶ میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه استان لرستان از هیچ ردیفی بودجه ای حذف نشده است، تصریح کرد: دولت امسال برای زیر ساختهای پنج برای استان مرزی و جنوب شرق کرمان ردیف مستقلی گذاشته است که در این راستا نیز نمایندگان مجلس به آن واکنش هایی نشان داده و احتمال می‌رود که اصلاحاتی در آن ایجادشود.

افتتاح گاز ۱۵۰ روستا در استان لرستان

بازوند اظهارداشت: فردا به حضور مدیر عامل شرکت گاز کشور، عملیات اجرایی گاز ۱۵۰ روستای استان لرستان به بهره‌برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۰۷ روستا آغاز می‌شود، افزود: گاز رسانی در سال ۹۵ به ۹۵۷ روستا در استان رسیده است.

استاندار لرستان عنوان کرد: بر اساس برنامه اقتصاد مقاومتی استان تا خرداد ماه سال ۹۶ هزار روستای استان لرستان گاز رسانی می‌شود.

وی به انتخاب لرستان به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در برنامه اقتصاد مقاومتی استان ۶۶۳ پروژه تعریف شده است و در این برنامه بنا شده است بانک‌های استان ۸۴ واحد تولیدی را احیاء کنند.

انجام ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در لرستان

بازوند با بیان اینکه تا پایان برنامه اقتصاد مقاومتی باید ۹ هزار میلیارد تومان در استان از محل بودجه استانی، ملی، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تسهیلات بانکی سرمایه‌گذاری انجام شود، بیان کرد: تاکنون در استان عملیات اجرایی ۱۲۷ پروژه به اتمام رسیده که چهار هزار میلیارد تومان برای آنها سرمایه‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: با اجرای ۱۲۷ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان تا کنون چهار هزار و ۲۰۰ شغل ایجاد شده است که برای ایجاد هر شغل ۹۶ میلیون تومان سرمایه‌گذاری شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه آسفالت حدود ۱۸۵ کیلومتر راه روستایی در استان انجام شده است خاطر نشان کرد: دو هزار و ۸۳۳ واحد مسکن مهر در استان لرستان به بهره‌برداری رسیده و امسال نیز هزار و ۹۰۱ واحد مسکن مهر در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به تعیین تکلیف هتل صخره‌ای، مجتمع تجاری کیو، فولاد ازنا و کارخانه پارسیلون خرم‌آباد اشاره کرد و اظهارداشت: هنوز بسیاری از پروژه‌ها باقی مانده که باید تعیین تکلیف شوند.

پرداخت ۳۶۷ میلیارد تومان تسهیلات ستاد تسهیل

بازوند عملکرد جهاد کشاورزی استان را در احیاء ظرفیت‌های راکد و نیمه فعال را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در ستاد تسهیل و رونق تولید سهم استان لرستان ۴۰۵ میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ تا دی ماه امسال حدود ۳۷۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: امسال ۹۱ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و ۴۶۷ میلیارد تومان برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان پرداخت شده است.

استاندار لرستان بیان کرد: در کارگروه اشتغال استان مقرر شده است تا در سال ۹۵، ۲۵ هزار و ۶۸۱ شغل در استان لرستان ایجادشود که تا دی ماه امسال ۱۷ هزار و ۳۶۲ هزار شغل ایجاد شده است که به ازای هر یک شغل حدود ۱۸۷ میلیون تومان سرمایه‌گذاری شده است.

تحقق ۱۳۷ درصدی تهعد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال

وی تصریح کرد:تعهد بانک‌های استان در سند اشتغال دو هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان بوده که در ۱۰ ماهه امسال حدود ۱۰۷ درصد از این تعهد تحقق یافته است و تعهد بخش خصوصی نیز ۶۵۲ میلیارد تومان بوده که حدود ۱۳۷ درصد از آن تحقق یافته است.

بازوند اظهارداشت: تعهد دستگاه‌های دولتی استان در سند اشتغال استان ۹۶۷ میلیارد تومان بوده که به دلیل عدم تخصیص اعتبار تنها ۱۱ درصد آن عملیاتی شده است و این نشان می‌دهد که توسعه باید توسط بخش خصوصی انجام شود.

وی افزود: در بحث صادرات غیر نفتی نیز در ۱۰ ماهه سال کذشته میزان صادرات استان ۱۰۳ میلیون دلار بوده که در ۱۰ ماهه امسال به ۱۴۰ میلیون دلار رسیده است و در بحث واردات نیز باید گفت در ۱۰ ماهه سال ۹۴ میزان واردات به استان حدود ۵۱ میلیون دلار بوده که در سال ۹۵ این میزان به حدود ۴۴ میلیون دلار کاهش یافته است.

انتهای پیام/

R41450/P1336/S6,72/CT11
به اشتراک بگذارید:
http://tn.ai/1313569
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تسنیم در تلگرام شوید.
اخبار مرتبط

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۰:۳۰
زنگ انقلاب کارگری در لرستان نواخته شد

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ – ۲۰:۴۴
۱۹۹۴ پروژه دهه فجر امسال در استان لرستان افتتاح می‌شود/رتبه پنجم ‌‌بیکاری را در کشور داریم
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری تسنیم در وب منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
ارسال

صفحه ویژه “حادثه ساختمان پلاسکو”
صفحه ویژه “آیت الله هاشمی رفسنجانی”
مهمترین عناوین
تیتر
یمن در آتش و خون؛ هیچ‌کس اینجا احساس امنیت نمی‌کند + فیلم
مصاحبه تسنیم با امیر شجاعان مسئول برگزاری انتخابات الکترونیکی
آیا آرای مردم همچنان مخفی می‌ماند؟/ دستگاه‌ رای‌‌گیری هم «چینی» است؟/ قطع اینترنت چه تاثیری بر انتخابات دارد؟
ماهواره
“ناهید” زوج جدید “طلوع” شد + جدول و جزئیات
هدفمندی یارانه‌ها
تخلفات دولت در پرداخت یارانه نقدی اعلام شد/اضافه برداشت ۳۸۰۰ میلیاردی از خزانه + جدول
سردار ایرج مسجدی
مشاور عالی سپاه قدس: داعش در موصل کاملاً در محاصره رزمندگان است/ پاک‌سازی کامل شهرها و روستاهای اطراف موصل
کسری بودجه
کسری ۵۷ هزار میلیارد تومانی بودجه ۹۴ از کجا تامین شد؟ + سند
حسین فریدون
مستندات اتهامات «حسین فریدون» به روحانی داده شده است
افزایش قیمت کالا
حقیقت تورم فاش شد/گرانی ‌دورقمی تا ۶۲ درصد در ۳۰ کالای اساسی
یحیی آل اسحاق
دلایل ظهور پدیده “شاغلان فقیر”/افت نگران‌کننده معیشت با گرانی ۵ گروه از کالاها و خدمات
دلار نفت
اضافه برداشت ۱۳ هزار میلیارد تومانی دولت از درآمد نفت در بودجه ۹۴
مهمترین عناوین استانها
سردار ایرج مسجدی
مشاور عالی سپاه قدس: داعش در موصل کاملاً در محاصره رزمندگان است/ پاک‌سازی کامل شهرها و روستاهای اطراف موصل
گرد و خاک ۱
کمبود‌های “زیر خاکی” در روزهای خاکی “بحران” می‌آفریند/دلیل قطع ۱۰ ساعته آب اهواز چه بود؟
روحانی
دولت در سال اقتصاد مقاومتی با “همه توان” وارد عمل شده/ ایجاد ۶۵۰۰ اشتغال پایدار با بهره‌برداری از پالایشگاه غلات‌زر
نشست خبری وزیر کشور
ایران تکیه‌گاه ملت‌های منطقه است/دشمنان نتوانستند “انسجام ملی” را خدشه‌دار کنند
انتشارات تسنیم

خبر فوریسازمان آگهی‌هاگردشگری
درباره ما ارتباط با ما آرشیو نقشه سایت پیوندها خبرنامه قیمت سکه و ارز قیمت خودرو لیگ برتر

TASNIM NEWS .com

All Content by Tasnim News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 82176048-70914559 image 3 (7)

یک دیدگاه