تاریخ خبر: ۱۲ بهم ۱۳۹۵
بیش از ۲۰۰۰ شغل جدید در شهرستان بروجرد ایجادشد

بیش از ۲۰۰۰ شغل جدید در شهرستان بروجرد ایجادشد

فرماندار بروجرد گفت: بیش از ۲۰۰۰ شغل جدید با تحقق ۷۰ درصدی سهمیه اشتغال در شهرستان بروجرد ایجادشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی کورانی فر ظهر امروز در دیدار با امام‌جمعه بروجرد که به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد، دهه فجر را ایام انسجام همبستگی، ایثار، همدلی و هم‌زبانی برای امام و امت دانست و اظهار داشت: در دوازدهم بهمن سال ۵۷ تمامی ملت ایران به رهبری امام راحل(ره) برای خدا قیام کردند تا با وحدت و اتحاد حکومت اسلامی را به کرسی بنشانند و دست اجانب را از کشور کوتاه سازند.

وی پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی را هدیه‌ای الهی برای ملت ایران توصیف کرد و افزود: مدیران و مسئولان و کسانی که در عرصه‌های مختلف مسئولیت دارند باید بدانند که این فرصت خدمتگزاری و آزمایش است و نباید سیاسی‌کاری مانع خدمت‌رسانی به مردم شود و باید با ترویج روحیه نشاط در بین مردم روحیه ضعف و سستی را از جامعه دور کرد.

فرماندار بروجرد با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود و تقویت زیرساخت‌های راه عنوان کرد: استفاده از ظرفیت و توانمندی قرارگاه خاتم‌الانبیا در شهرستان بروجرد باید در اجرای طرح‌های عمرانی در دستور کار قرار گیرد هم چنان‌که در حال حاضر عملیات احداث آزادراه توسط این قرارگاه در حال انجام است که با بهره‌برداری از این طرح بزرگ علاوه بر صرفه‌جویی در وقت کارکردهای ایمنی برای مردم منطقه فراهم می‌شود.

وی با اشاره به واگذاری عملیات احداث سد آبسرده به قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) بیان کرد: همچنین طرح خط انتقال آب از این رودخانه و تصفیه‌خانه فاضلاب بروجرد نیز اجرا می‌شود.

کورانی فر با اشاره به دیگر طرح‌های واگذارشده عمرانی به قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) خاطرنشان کرد: اجرای ۵۰ هزار مترمربع طرح در حوزه بهداشت و درمان در استان لرستان از دیگر مشارکت‌های این قرارگاه در امر سازندگی است که شهرداری و شورای شهر بروجرد نیز باید از این ظرفیت به‌خوبی در اجرای طرح‌های عمرانی خود استفاده کنند.

وی از تخصیص دو میلیارد تومان اعتبار برای احداث راه‌آهن بروجرد خبر داد و تصریح کرد: عملیات احداث راه‌آهن شهرستان بروجرد با این میزان اعتبار امسال آغاز می‌شود که اجرای این پروژه مهم می‌تواند فرصتی مناسب در راستای جذب سرمایه‌های مختلف برای توسعه این شهرستان فراهم آورد.

فرماندار بروجرد با اشاره به انجام عملیات گازرسانی به ۵۰ روستای این شهرستان در دولت فعلی گفت: عملیات گازرسانی به ۲۶ روستای دیگر نیز در حال انجام است که تاکنون ۹۰ درصد از جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

وی با اشاره به انجام عملیات آب‌رسانی به ۵۵ روستای این شهرستان در دو بخش مرکزی و اشترینان افزود: احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برق بااعتباری معادل هفت میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مطلوبی در راستای تأمین برق پایدار شهرک صنعتی بروجرد است.

کورانی فر با اشاره به تحقق ۷۰ درصد سهمیه اشتغال و ایجاد بیش از ۲۰۰۰ شغل در این شهرستان عنوان کرد: امسال ۴۷۲ میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک‌ها در حوزه‌های مختلف به متقاضیان در شهرستان بروجرد پرداخت‌شده است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

%d8%b1%d8%ad%d9%85%d8%aa%db%8c 6 (9) image image

یک دیدگاه