تاریخ خبر: ۱۲ بهم ۱۳۹۵
مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر عصر امروز سه شنبه ۱۲ بهمن ماه با حضور وزیر ارشاد در تالار وحدت آغاز شد.

مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر عصر امروز سه شنبه ۱۲ بهمن ماه با حضور وزیر ارشاد در تالار وحدت آغاز شد.

اختتامیه جشنواره تئاتر فجر با صدای استاد شجریان / معرفی برگزیدگان

برگزیدگان جشنواره تئاتر فجر مشخص شدند
سایت خبری تئاتر – اختتامیه جشنواره تئاتر فجر با صدای استاد شجریان / معرفی برگزیدگان

.
مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر عصر امروز سه شنبه ۱۲ بهمن ماه با حضور وزیر ارشاد در تالار وحدت آغاز شد.

پایگاه خبری تئاتر: مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور چهره های هنری، عصر امروز سه شنبه ۱۲ بهمن ماه در تالار وحدت آغاز شد. در این مراسم برگزیدگان بخش های مختلف رقابتی جشنواره معرفی می شوند و کارنامه کاری جشنواره سی و پنجم هم بسته می شود.

پخش نماهنگی از روزهای پیروزی انقلاب اسلامی دیگر بخش آیین اختتامیه بود که پخش صدای محمدرضا شجریان با ترانه «ایران ای سرای امید» با تشویق و صدای دست‌های حاضران در سالن همراه بود.

احسان کرمی که اجرای مراسم اختتامیه را به عهده دارد، با اشاره به زمان محدود مراسم گفت: من با اجازه شما از طرف همه هنرمندان برگزیده از خانواده‌ام، پدر و مادرم و همه اساتیدم از روزی که به دنیا آمده‌ام تا وقتی زنده‌ام تشکر می‌کنم! پس اگر موافق هستید ریتم مراسم را بالاتر ببریم و برگزیده‌ها صحبت نکنند.

سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره تىاتر فجر در این مراسم گفت: امشب شب پر اشتیاق و پر احساسی برای هنرمندان است و به خاطره جمعی همه هنرمندان افزوده خواهد شد.

اسدی ادامه داد: امسال در حوزه‌های متنوع و گوناگونی آثار روی صحنه رفتند و سال پویایی برای نقد و نظر و گفت‌وگو ایجاد شد و ما پذیرای این نقدها و اظهارنظرها بودیم.

اسدی با بیان اینکه این اتفاق خجسته که بخشی از تئاتر ما است فرصتی برای این است که گردهمایی باشکوه و فرصت تبادل اندیشه و تجربه برگزار شد.

در ادامه برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره به این شرح اعلام شد:

بخش طراحی نور

بخش مسابقه جوان

برگزیده: شهاب مهربان پور(نمایش لوسیا)

بخش مرور تئاتر ایران

تقدیر: علی قربانی‌فر(نمایش افراسیاب)

بخش مسابقه جوان:

برگزیده: سمیه ارقبایی(نمایش یتیم خانه فونیکس)

بخش مرور تئاتر ایران:

تقدیر: مجید ادراکی(نمایش مرگ انجل ها)

بخش طراحی گریم و ماسک

بخش مسابقه بین‌الملل:

تقدیر: ماریتا گلومهوا(نمایش من، سیزیف)

برگزیده: سارا اسکندری (نمایش رویای نیمه‌شب تابستان)

بخش موسیقی:

در بخش محیطی، آلترناتیو و دیگر گونه‌های نمایش بیرونی:

هیات داوران منتخبی ندارد

بخش خیابانی:

تقدیر: علی سینا رضانیا (نمایش فیش)

برگزیده: احمد جعفری (نمایش مستند پخش نشده میرزا)

بخش مسابقه جوان:

کاندیدا ندارد،

تقدیر: بهنام رحیمی ( نمایش چهل گیس و حسن کچل )

برگزیده : میلاد قنبری (نمایش یتیم خانه فونیکس)

بخش مرور تىاتر ایران:

برگزیده: احسان آنالویی (نمایش چیدار)

بخش تىاتر بین الملل:

برگزیده: فرشاد فزونی (نمایش خوشبختی‌های کوچک سوسک شدن)

طراحی حرکت:

نمایش‌های آلترناتیو:

تقدیر: گروه نمایش موزه گردی به کارگردانی رضا غیور

تئاتر شورایی:

تقدیر: گروه نمایش داستان مردم به کارگردانی پیام عزیزی

طراحی حرکت:

تقدیر: مهرداد آبجار (مهراوه عشق)

بخش طراحی صدا:

تقدیر: لیزا ورول (نمایش یک)

احسان کرمی، مجری برنامه با اتمام بخش اول اهدای جوایز برگزیدگان، بخش بعدی برنامه را تقدیم به تمام کسانی کرد که جان خود را فدای این آب و خاک کردند و کلیپی برای تقدیر از یک شهید هنرمند تئاتر پخش شد. همچنین از خانواده شهید تواضع تقدیر شد.

بخش موضوعی:

تقدیر:

بزم و رزم به کارگردانی ابوالفضل طبسی

املت با گوجه ایرانی به کارگردانی پارسوا پاکیزه

بازگشت به کارگردانی داریوش نصیری

و هزار سال و یک روز به کارگردانی عباس کریمی

مهراوه عشق به کارگردانی راشین امامی

انجمن تئاتر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از این آثار سال آینده برای اجرا حمایت می‌کند:

نگاه‌مان می‌کنند به نویسندگی نغمه ثمینی

پستو، باقر سروش

خاطرات هنرپیشه نقش دوم، افشین زمانی

پرواز شماره ٧٤٥، مرجان پورغلامحسین

تقدیر:

بیژن مرادی

بهنام کاوه (نمایش کوچ)

شقایق فتحی (نمایش خوب، بد، زشت)
بخش طراحی لباس:

بخش مسابقه تىاتر جوان:

برگزیده: سیامک دورانی (یتیم خانه فونیکس)

بخش مرور تئاتر ایران:

تقدیر: سمانه احمدی مطلق (نمایش چیدار)

بخش مسابقه تئاتر بین الملل:

برگزیده: شیما میرحمیدی (رویای نیمه شب تابستان)

بخش طراحی صحنه:

بخش محیطی و فضاسازی:

برگزیده: سعید بهنام خانیکی و خانم ها نسیم ریاضی و شیرین فرشباف برای نمایش برگرد مرا ببین

بخش تىاتر خیابانی:

برگزیده: مسعود براهمی و کاشانی برای نمایش زیرزمین

مسابقه تئاتر جوان:

تقدیر: سیاوش عالی پور (سرگذشت نابهنگام زنی که مدام می خندید)

برگزیده: داود مرگان (یتیم خانه فونیکس)

بخش مرور تىاتر ایران:

تقدیر: روح الله امامی (چیدار)

برگزیده: مرتضی نجفی (قاقمان)

بخش مسابقه تئاتر بین الملل:

تقدیر: مصطفی کوشکی (رؤیای نیمه شب تابستان)

برگزیده: امیرحسین دوانی (صور اسرافیل)

بخش بازیگران مرد:

بخش محیطی:

تقدیر: مرتضی ضرابی (خرده ریز)

برگزیده: بانیپال شومون (برگرد مرا ببین)

تئاتر خیابانی:

تقدیر:

أمین چاه شوری (هرچی سنگه برا پای لنگه)

مهدی ضیاییان‌پور

محمدهادی عطایی (چهار طبقه)

برگزیده: فرامرز قلیچ خوانی (فیش)

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

45148 2 (08) image image

یک دیدگاه