تاریخ خبر: ۱۳ بهم ۱۳۹۵
یک میلیون و ۲۰۰ مشترک به شبکه گازرسانی کشور اضافه می‌شود

یک میلیون و ۲۰۰ مشترک به شبکه گازرسانی کشور اضافه می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: تا پایان امسال یک میلیون و ۲۰۰ مشترک به شبکه گازرسانی کشور اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حمیدرضا عراقی صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان اظهار داشت: قانونی در شورای اقتصاد تصویب‌شده که ۲۴۰ میلیون تومان از هزینه گازدار شدن صنایع توسط شرکت گاز ملی ایران پرداخت و مابقی را خود صنایع تأمین کنند.

وی این قانون را حرکت بزرگ در راستای گازرسانی به صنعت توصیف کرد و افزود: همان‌گونه که گازرسانی به روستاها یک نهضت بود گازرسانی به صنایع نیز با این قانون جدید به یک نهضت تبدیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران بابیان اینکه تعرفه‌های گاز هر پنج سال یک‌بار بر اساس قانون عوض می‌شود، عنوان کرد: تلاش می‌شود شهرهایی از استان لرستان که گازرسانی نشده گازرسانی شود.

وی بیان کرد: کار بزرگی که برای استان لرستان در حال انجام است این است که تأمین گاز استان تضمین‌شده و خطی از کوهدشت وارد استان شده و این به معنی این است که استان لرستان ازلحاظ تأمین انرژی گاز هیچ‌گونه مشکلی ندارد در برنامه ششم از کوهدشت یک خط وارد می‌شود تا گاز طبیعی صنایع استان تأمین و تضمین شود.

وی با اشاره به بدهی‌های کلان شرکت ملی گاز طی سال‌های گذشته عنوان کرد: شرکت ملی گاز در طول این سال‌ها با تلاش و فعالیت روزافزون بر پایه کارکردهای اقتصاد مقاومتی از بدهکاری رها شد اما بازهم بدهکاری‌هایی از سال ۹۱ باقی‌مانده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران بابیان اینکه با بی‌تدبیری زلزله‌ای در کشور به وجود آمده بود، تصریح کرد: دولت تورم را به زیر ۱۰ درصد رساند و این از خدمات دولت است که در طول سه سال و نیم فعالیت خود گازرسانی به بسیاری از مناطق کشور انجام‌شده است.

وی با اشاره به چند برابر شدن خدمات ارائه‌شده توسط شرکت ملی گاز ایران در طول سال‌های گذشته بیان کرد: امروز مردم ایران با اعتماد و اسراف کامل گاز مصرف می‌کنند البته قرار نیست هرچه زیاد باشد، بد مصرف شود اما مردم در کشور امنیت انرژی‌دارند.

عراقی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی شعار و یا بیانیه نیست و اقتصادی است که سال‌های سال باید از آن تبعیت کرد تا اقتصاد کشور شکوفا شود.

وی با اشاره به بهره‌برداری از خط انتقال گاز استان سیستان بلوچستان تا پایان امسال توسط رئیس‌جمهور این عملیات را شاهکاری بزرگ در زمان و سرعت خواند و افزود: خط صادرات عراق در مرحله به نتیجه رسیدن است که به‌زودی به بهر برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: تا پایان امسال باید یک‌میلیون و ۲۰۰ مشترک به شبکه گازرسانی کشور اضافه شوند و به‌رغم این‌که در استان لرستان در ارتباط با گازرسانی از برنامه جلو هستیم اما درمجموع کشور از برنامه جلو نیستیم و تلاش می‌شود تا پایان سال میزان پیش‌بینی‌شده در برنامه محقق شود.

وی ادامه داد: سال گذشته عملیات گازرسانی به ۵۰۰۰ روستا در کل کشور آغازشده که تاکنون حدود ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ روستا به مرحله بهره‌برداری رسیده و در ابتدای امسال نیز گازرسانی به ۵۰۰۰ روستا علاوه بر تعداد باقیمانده از سال گذشته آغاز شد که تا پایان سال ۴۰۰۰ روستا به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی امروز گازرسانی به ۱۵۰ روستا در استان لرستان افتتاح می‌شود و عملیات گازرسانی به ۲۰۰ روستای دیگر آغاز می‌شود و در حال حاضر مشکل قطع گاز در این استان وجود ندارد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image 5 (6)

یک دیدگاه